Іноземні студенти, котрі розглядають Україну, як місце здобуття вищої освіти, в основному орієнтовані на медичні спеціальності та частково технічні. Класичні ВНЗ серед абітурієнтів в тому числі й серед близького закордону є не надто популярними.
Про це в інтерв'ю Фіртці повідомив Ігор Цепенда, ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.
На сьогодні за словами ректора, у виші у порівнянні з іншими двома державними ВНЗ обласного центру навчається небагато іноземців. Однак в разі потреби заклад готовий збільшувати прийом таких студентів.
"Однозначно, що на якомусь з етапів ми можемо так само збільшувати цю кількість. Це стосується інформатики, рівень підготовки якої нашими викладачами високо цінується у світі. Це може стосуватися і мистецтва.
Пандемія зупинила багато цікавих проєктів, коли до нас приїжджали китайські колеги з університету мистецтв, котрі захоплюються тенденціями в мистецтві. Сьогодні Китай поряд з традиційним мистецтвом розглядає поєднання минулого і сучасного, нові тенденції в мистецтві",- каже Ігор Цепенда.
читайте також: Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда: "Карпатський простір" місток до інтеграції України в ЄС
В університеті кажуть, що через пандемію коронавірусу зупинено процеси, котрі б дозволяли це розвивати. Однак на сьогодні пріоритет навчального закладу - це боротьба за вітчизняного абітурієнта.
"У нас в пріоритеті боротьба за українського студента, особливо того, що прийняв рішення навчатися за кордоном, не плануючи повертатися в Україну після здобуття вищої освіти. Сьогодні для нашого суспільства це головне завдання.
Якщо ми протягом п'яти років не випрацюємо стратегію зацікавленості молодої людини навчатися в Україні, то ми будемо втрачати інтелектуальний потенціал, не говорячи про профтехосвіту. Брак робітничих професій стає дуже відчутним", - зазначив ректор.
В той самий час в університеті готові до того, що політична ситуація в Білорусі може спричинити наплив іноземців з цієї країни на навчання в виші західної України.
"Ми готові до такого розвитку подій, коли у зв'язку з подіями, що зараз відбуваються в Білорусі частина молодих людей буде хотіти емігрувати й щонайменше продовжити навчання в суміжних країнах. Це вже прослідковується по Литві та Польщі. В цих країнах діють державні програми, Україна мала б також протягнути руку.
Однозначно така тенденція може бути. Ми вже в 90-х роках мали подібну ситуацію, коли події в Придністров’ї призвели до того, що значна частина етнічних українців виявили бажання навчатись в нашому університеті", - пояснив очільник ВНЗ.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Обдаровані діти Прикарпаття можуть виграти грант на безкоштовне навчання в університеті
Бюджет Прикарпаття 2022: відомо, яка галузь отримає найбільше, а яка – найменше коштів
Нова українська школа: чи задоволені прикарпатці якістю освіти (ОПИТУВАННЯ)