Зруйновану інфраструктуру тут відновлюватимуть, припускають, не один рік.
Про це йдеться у сюжеті ТСН. Тиждень, інформує Фіртка.
На Прикарпатті у підтоплених, а особливо у відрізаних від сполучення селах, біда із питною водою. Там залило колодязі, а це чи не єдине джерело чистої води для селян. Воду доправляють рятувальники, долучилися волонтери.
Там, де вже доступно, рятувальники починають чистити криниці. Але дуже просять людей не квапитися вживати ту воду. Затяжні зливи, які й принесли біду на Прикарпаття, вже кілька днів, як припинилися. Тож і вода майже спала. Але досі підтоплено понад тисяча будинків. Це не рахуючи обійсть, де вода досі стоїть у підвалах та на городах.
Місцеві жителі до останнього не вірили, що Дністер знову розіллється. Тож в принципі й не готувалися. Але через зруйновану систему водовідведення потонули вулиці.
Виявляється, саме ця повінь була прогнозована ще 6 років тому науковцями місцевого Технічного університету нафти і газу. Вони вирахували не тільки рік, коли буде біда. Але й напрацювали поради, що треба робити, аби максимально убезпечити область від катастрофічних наслідків повені. Про свої висновки попередили посадовців від Києва до районів. До цих порад ніхто не дослухався.
"По цьому графіку видно, що через 12 років (рахуючи з 2008 року) має бути подвійний пік, трошки було в 2019 році і основна повінь пішла в 2020 році", - розповів професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олег Адаменко.