Прикарпатські громади отримали нові автобуси для опорних шкіл (ФОТО)

Вісім територіальних громад Прикарпаття отримали новенькі шкільні автобуси.

Урочисте вручення транспортних засобів представникам громад відбулося 18 листопада на площі перед адмінбудівлею Івано-Франківської обласної державної адміністрації, інформує кореспондент Фіртки.

Як повідомив Андрій Сташків, заступник директора Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, вказані автобуси придбані за бюджетні кошти в рамках державної програми для опорних шкіл місцевих територіальних громад. Зокрема, у Снятинську, Бурштинську, Косівську та інші тергромади.

«Ми щороку купуємо автобуси по державній програмі. Цього року купили 12, минулого – 19. За останніх п’ять років близько 100 автобусів, я думаю, область отримала нових. Крім того, громади самі купують – того року три громади купували автобуси, цього року – знову ж таки – дві громади самі безпосередньо купують за свої кошти», - розповів посадовець.

Зі слів Андрія Сташківа, головна проблема полягає у тому, що автобуси, як і будь-яка техніка, зношуються. Тому нові транспортні засоби йдуть як у ті громади, де автобусів немає взагалі, так і на заміну зношених машин. Загалом же громади області додатково потребують ще близько пів сотні автобусів.

«Потреба в автобусах в області десь близько ще 50, їх потрібно докупити, оскільки там підвезення дітей відбувається перевізниками, які укладають угоди з органами місцевого самоврядування», - розповів заступник директора департаменту.

Один з автобусів поїхав до Калуської міської територіальної громади, де такому подарунку вельми зраділи. Адже, як стверджує Калуський міський голова Андрій Найда, власного шкільного автобуса громада не має. Натомість потреба у довезенні школярів існує.

«У нас в Калуській територіальній громаді як такого шкільного автобуса, який би знаходився на балансі Калуської територіальної громади, немає. У нас один шкільний автобус, який наразі знаходиться ще на державному балансі, оскільки досі ще Кабміном не ухвалені постанови, щоб ми могли прийняти його до себе на баланс.

Наразі ми його орендуємо у нашої Калуської райдержадміністрації. Він забезпечує підвіз у селі Ріп'янці. У нас є Ріп’янський старостинський округ. Там є три села: Мислів, Яворівка, Ріп’янка. Він довозить діточок з сіл Яворівка та Мислів. І якраз є ще потреба, оскільки у нас є ще один опорний заклад – наш 10-й ліцей, для того, щоб довозити дітей з села Мостище», - розповів голова громади.

Як повідомили у пресслужбі Івано-Франківської обласної ради, загальна вартість закуплених транспортних засобів становить 28 мільйонів гривень. З них понад 7,25 мільйона гривень – це кошти обласного бюджету.

Однією з умов закупівлі було співфінансування. Причому частину коштів мали виділяти громади з власних бюджетів. Так, відповідно до положення Міністерства освіти та науки України, громади, які мають понад 40 тисяч мешканців, мали б давати 30% співфінансування, а де менш як 40 тисяч населення – 10%, для гірських – 5%. На допомогу громадам прийшла обласна рада, яка вирішила виділити необхідну частку коштів з обласного бюджету.

«Нині, коли мова йде про реорганізацію освіти, про створення опорних шкіл, то без автобусів не обійтися. Однак, практично жодна громада в нашій області не має достатнього фінансового ресурсу, аби винайти гроші для співфінансування.

Тому 7 мільйонів 250 тисяч гривень з обласного бюджету – це внесок обласної ради в розвиток територіальних громад області», – цитує пресслужба з даного приводу голову Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича.

Крім 12 звичайних шкільних автобусів, Прикарпаття цьогоріч отримає ще два повнопривідних автобуси для перевезення дітей у важкодоступній гірській місцевості.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

У школах Івано-Франківська з понеділка відновлять повноцінне навчання 

Майже три відсотки працівників закладів освіти Івано-Франківська сьогодні відсторонені від роботи через відмову вакцинуватись 

Відсторонення невакцинованих працівників: скільки порушень виявили на Прикарпатті (ВІДЕО) 

У Бурштинській ТГ батьки вимагали очного навчання для учнів початкових класів (ВІДЕО) 

По 100 тисяч: двом школам на Прикарпатті виділять кошти з бюджету участі

Іванофранківцям є, чим поділитись: реформування шкільного харчування обговорять на форумі за участю Олени Зеленської 

Чверть учнів івано-франківських шкіл - діти пільгових категор


19.11.2021 Сергій Білий 1288
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1988
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2863
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3876

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

503
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471