Жителька селища Богородчани, що на Івано-Франківщині, Надія Стефурак сплела понад сотню балаклав для українських військових. Жінка — голова благодійного товариства "Світла Надія".
В етері Українського радіо Карпати вона розповіла, що завжди намагалася допомагати всім, хто цього потребував — дітям, людям похилого віку, медикам. І тепер, під час масштабного вторгнення РФ, не може бути осторонь, тож вирішила робити те, що вміє, передає Фіртка.
Надія плете балаклави за допомогою машинки, яку виграла у проєкті від благодійного фонду "Карітас".
"Моя машинка протягом чотирьох років так інтенсивно не працювала, як упродовж двох минулих тижнів. Спочатку я дуже втомлювалася і не уявляла, що можу сплести стільки балаклав. Руки й ноги боліли, очі пекли. Мені важко з машинкою працювати, а нашим хлопцям важко нас захищати. Ми йдемо разом до перемоги. З появою кожної нової балаклави моя віра в те, що Україна переможе, посилюється", — розповіла Надія Стефурак.
Щодня майстриня, яка 24 роки тому травмувалася і користується інвалідним візком, виготовляє 10-12 балаклав. Жінка використовує тонкі вовняні нитки вітчизняного і закордонного виробництва. Спочатку Надія плела із ниток, які принесла знайома, а також зі своїх матеріалів. Зараз запаси закінчуються — потрібні нитки зеленого і коричневого кольорів.
"У роботі мені допомагають односельці. Ми передали балаклави нашим місцевим хлопцям, також — у Солотвин, Монастирчани. Щоб були тим, хто звідти поїхав воювати. Кожен зараз має старатися і робити, що може, щоби нашим хлопцям було легше і щоб війна закінчилася", — каже Надія Стефурак.
Жінка радіє, що українцям зараз допомагають і громадяни інших держав. Надають допомогу, зокрема, друзі Надії з Відня. Вони відправили двома автобусами необхідні речі: ковдри, посуд, мийні засоби, підгузки, медичні препарати, дитяче харчування, шкарпетки. Днями Надія Стефурак очікує на прибуття цього гуманітарного вантажу.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)