Зараз малий бізнес переживає не найкращі часи, через карантин, відсутність клієнтів, і необхідності щомісяця оплачувати оренду. Саме тому не рідкість закриття підприємств, закладів харчування, приватних шкіл та курсів. Ліквідувати підприємство допоможе реєстратор спд, який дозволить пришвидшити процес.
Причини та підстави ліквідації підприємства
Однак просто так закрити підприємство неможливо, для цього необхідно виконати ряд вимог. Зокрема потрібні дозволи з боку податкової а пенсійного фонду.
Підстави для закриття підприємства:
- відсутність бажання займатися підприємницькою діяльністю
- смерть фізичної особи
- оголошення померлим
- визнання особи недієздатною
- в результаті припинення підприємницької діяльності по судновому рішенню
Щоб закрити СПД, необхідно виконати кілька простих маніпуляцій:
- подати заяву реєстратору про припинення підприємницької діяльності
- після цього реєстратор припиняє діяльність, видає певне підтвердження
- необхідно провести ліквідаційні процедури, в результаті яких проводиться перевірка пенсійним фондом і податковою інспекцією, щоб отримати певні довідки про відсутність заборгованості
Варіанти та особливості ліквідації
Добровільна ліквідація відбувається через відсутність бажання фізичною особою займатися розвитком бізнесу. Примусова ліквідація проводиться на основі судового рішення, найчастіше через порушення Закону. Щоб ліквідувати організацію, дуже важливо знати до якої категорії вона належить. Якщо це ТОВ, то необхідні збори учасників. Якщо це акціонерне товариство, то необхідні збори акціонерів.
Здається, що все просто, проте це не так. Справа в тому, що на кожному кроці необхідно надати значну кількість документів, скласти величезну кількість звітів та подати масу заяв. Відповідно краще, якщо в цій справі буде помічник, наприклад, державний реєстратор.
Можна обрати кілька способів подачі документів. Можна звернутися до реєструючого органу, через поштове відправлення і замовлення цінного листа, або через окремий портал, та за допомогою нотаріуса. Однак в цьому випадку знімається окрема оплата.
Всі документи, які включають в себе документацію по особовому складу, архівні документи, після закриття підприємства передаються на зберігання до відповідного державного органу ліквідатором підприємства. Варто знати кілька тонкощів, які необхідно врахувати при закритті підприємства. Справа в тому, що ліквідувати підприємство можна тільки в тому випадку, якщо виплачені всі кредити, зарплатня, а також складено баланс. Якщо ж цього не сталося, то в такому випадку здійснюється закриття підприємства через його банкрутство в судовому порядку.
Партнерський матеріал