Прибуток за банківськими депозитами для фізичних осіб – до 15,5%

 

Динамічний темп життя на тлі економічної нестабільності змушує українців більш ефективно розпоряджатися власними коштами і часом. Тому вирішивши збільшити свій дохід за рахунок розміщення грошей на депозиті, наші громадяни шукають сьогодні не тільки привабливі відсотки за вкладом, а й інші переваги – додаткові можливості в депозитних пропозиціях банків. На який дохід можуть розраховувати клієнти, що розміщують кошти під депозити? Які додаткові банківські послуги можна використовувати, щоб обслуговування в банку було максимально зручним і вигідним?

 

На сьогодні існує досить багато різних пропозицій від банків за депозитними вкладами. Клієнт може розмістити гроші на термін від 1 до 18 місяців з можливістю отримання відсотків як наприкінці терміну, так і щомісяця. На перший погляд, вклади з можливістю отримувати відсотки щомісяця значно кращі і привабливіші, проте відсоток за такими внесками спочатку буде на 1-1,5% нижчим. Так, розмістивши кошти в гривні на максимальний період (12-18 місяців), клієнт може отримати прибуток наприкінці терміну до 15,5% від суми вкладу. У разі, якщо вкладник бажає щомісячно отримувати відсотки, його дохід становитиме в середньому 0,3% від суми вкладу. Наприклад, якщо клієнт вирішить розмістити вклад сумою в 10 тис. грн на рік, то по закінченню терміну він отримає прибуток у розмірі понад 1,5 тис. грн. У той же час розміщена на депозиті та ж сума в 10 тис. грн з можливістю отримання відсотків щомісяця приноситиме власнику приблизно 30 грн на місяць.

 

На сьогодні в банках діють наступні депозитні ставки: при розміщенні коштів у національній валюті терміном на місяць - від 4% до 9,5% річних, на три місяці - від 5% до 13% річних, на півроку - 7,5% - 14,5% річних і на рік-півтора - від 9% до 15,5% річних.

 

 При розміщенні на депозиті доларів США терміном на один місяць з виплатою відсотків наприкінці терміну клієнт може розраховувати на 2-5% річних; строком на три місяці - від 3% до 7% річних, строком на 6 місяців - від 3,5% до 7,5% річних, на рік і півтора року - відповідно від 4,5% до 9,5% річних.

 

 За доларовими вкладами із щомісячною виплатою відсотків банки пропонують від 2% до 6,5% річних при розміщенні на три місяці, від 3% до 8% річних - на півроку, від 4% до 9% річних - на рік і півтора.

 

Ставки за депозитами в єдиній європейській валюті відрізняються незначно - лише на кілька пунктів. При виплаті відсотків наприкінці терміну дії вкладу строком на один місяць - від 0,5% до 3,25% річних, на три місяці - від 1% до 5,75% річних, на шість - від 1,75% до 6,75% річних, на рік і півтора року - від 2,5% до 7,75% річних.

 

Відкриваючи вклад з щомісячною виплатою відсотків на три місяці, клієнт отримає від 2% до 5,75% річних, на шість місяців - від 2,5% до 6,75% річних, на рік-півтора року - від 3% до 7, 75% річних.

 

При цьому бонусів або яких-небудь інших заохочень для клієнтів, що розміщують кошти на депозиті в іноземній валюті, банки, як правило, не надають. Тоді як у випадку гривневих депозитів, крім базових ставок, клієнти можуть розраховувати на додаткові бонуси. Так, найбільш популярною пропозицією банків цієї осені став бонус, що дає змогу отримати клієнту додатково від 0,25% до 1%, в залежності від суми вкладу.

 

 Найбільш зручно для клієнтів, на думку експертів ринку, скористатися депозитними програмами великих банків, які розраховані на клієнтів з різними фінансовими можливостями. Кожен вкладник може вибрати вид депозиту, який максимально відповідає його запитам.

 

«Розробляючи депозитну програму «Для Вашої родини», ми враховували не тільки індивідуальні фінансові можливості різних категорій клієнтів, а й фінансові потреби членів сім'ї, - говорить директор  Івано-Франківського регіонального управління Надра Банку Олег Данилків. - Залежно від суми вкладених коштів, до процентної ставки клієнт отримує до +1%. Для пенсіонерів та молоді пропонуються додатково до ставки депозиту до 0,3%». За інформацією О.Данилківа дана депозитна програма включає банківські послуги, які дозволяють родині не тільки зберегти або примножити кошти, а й заощадити час. Наприклад, послуга «Автоматичний платіж», яка входить до депозитної програми Надра Банку, дозволяє проводити регулярні перерахування грошей за розпорядженням клієнта. Досить одноразово оформити в банку автоматичний платіж на щомісячне поповнення депозиту, і, наприклад, в день отримання зарплати клієнтом гроші з його платіжної картки будуть автоматично перераховуватися на поповнення депозиту.

 

Подібні депозитні програми банків покликані зламати консервативність українського вкладника, адже якщо гроші «з-під матраца» розмістити на депозит, можна регулярно одержувати стабільний додатковий заробіток. І позитивна статистика Нацбанку свідчить про те, що кількість громадян, які віддають перевагу цивілізованому зберіганню, поступово збільшується. Так, за даними НБУ, навіть у традиційно відпускний серпень 2011 р. банківські вклади фізичних осіб зросли майже на 2 млрд грн.

 

 Можливо, в недалекому майбутньому зберігання українцями грошових купюр в «панчохах» або «під матрацом» стане в Україні, як і в інших цивілізованих державах, архаїзмом?

 

 


29.09.2011 2003 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1007
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2048
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2918
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3543
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3722
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

7053 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3911

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5726

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6880 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7678
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2517
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4781
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5160
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

531
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

997
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1864
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3447
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

966
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1835
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3743
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4006 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5501