Через зміну погоди почастішали випадки гострих респіраторних захворювань, хоч до епідемічного порогу ще не дійшло. Згідно з повідомленнями преси на Україну насувається грип В-Массачусетс, до якого наше населення не має імунітету. Можливий початок масового захворювання буде через півтора-два тижні.
Нині новий штам вірусу вже лютує у Норвегії та Фінляндії. — Не зважаючи на прогнози, що цей вірус менш агресивний ніж вірус грипу А, не слід бути легковажними, — зазначив у коментарі ”Вікнам” лікар кабінету інфекційних захворювань Калуської райлікарні Мирослав Петришин.
Як і при всіх інших видах грипу для грипу В характерна біль голови і горла, підвищена температура тіла до високих цифр, нежить, які появляються дуже швидко. При сприятливому перебігу симптоми зберігаються 2-3 дні, стан поліпшується, а через 4-5 днів наступає виздоровлення. При виникненні ускладнень, а це найчастіше запалення бронхів, або легень, хвороба затягується, появляється кашель сухий, або з виділенням харкотиння. Можуть загострюватись інші захворювання такі як ревматизм, неврологічні хвороби. Особливо слід оберігатись грипу людям з ожирінням, цукровим діабетом, різноманітними імуно-дефіцитними станами.
Період запобігання грипу щепленням уже минув.
— При перших ознаках хвороби треба лягти в ліжко, викликати лікаря на дім, обов’язково гарно провітрити кімнату, зробити вологе прибирання, прийняти протигарячкові препарати такі як парацетамол, або ібупрофен, пити багато ягідного чаю, відвари трав, компоту із сухофруктів, — каже Мирослав Петришин. — Не слід одразу застосовувати протигарячкові препарати. Здебільшого гарячка як позитивний знак, адже йдеться про захисний симптом нашого організму, котрий таким чином починає боротьбу проти вірусів та бактерій. Тому що саме при підвищеній температурі вони втрачають здатність до розмноження.
Крім того, так стимулюється робота імунної системи. Найголовніше, щоб при появі симптомів грипу людина не вдавалася до героїзму, не ходила на роботу, а все ж лягла у ліжко і пройшла курс лікування.