Президентські вибори: другий фронт

Протягом останніх місяців одразу кілька потенційних претендентів на найвищий пост в державі зосередились виключно на осінній парламентській кампанії. Відсутність активної участі політичного суб’єкта в президентських виборах не означає нівеляції будь-якого впливу на них. Швидше навпаки – це відкриття вже зараз другого, на перший погляд невидимого поля гри.


Нерозкладений пасьянс

 Підтримка міським головою Львова та лідером «Самопомочі» Андрієм Садовим Анатолія Гриценка не означає розкладеного пасьянсу, бо карти тут отримали троє.

Ще два місяці тому представники розстроєного демократичного кандидата домовлялись про об’єднання зусиль на президентських виборах. Однак потім Вакарчук здійснив круте піке: не тільки прийняв рішення не балотуватись, а й заявив, що не планує підтримувати жодного з претендентів.

Для Гриценка альянс з Садовим – це тільки половина кампанії, яка апріорі програна без голосів прихильників співака. В цій ситуації лідер «Громадянської позиції» обрав розпорошення ресурсів (яких у нього не так багато) в боротьбі за примарне третє місце президентської гонки, сподіваючись на гідний заділ до осені.

Святослав Вакарчук, оцінивши ситуацію, вірогідно вирішив, що до президентських виборів він не готовий. Поганий результат екстраполюється на парламентські та місцеві вибори, а гіпотетичний поганий результат політика з шлейфом минулого, якого підтримав в першому турі, вдарить по тобі з подвійною силою. Особливо якщо ти новачок у політиці.

Про це може не турбуватись хіба Андрій Садовий, особистий рейтинг якого нижчий, ніж рейтинг його «Самопомочі».

Відтак Святослав Вакарчук обрав зосередитись на нарощенні рейтингу та роботі на захист майбутнього парламентського результату завдяки формуванню команди та підтримці місцевих еліт, круглі столи з якими ще з минулої осені активно організовувались по країні.

Непідтримка Вакарчуком Анатолія Гриценка, означатиме відсутність координації на виборчих дільницях представників політсил кандидатів восени. А для Гриценка – це неотримання вже зараз великої кількості молодих волонтерів – спостерігачів та агітаторів, яких легко мобілізує Вакарчук з числа своїх прихильників.

Маневри Яценюка

Активну парламентську кампанію розпочав Арсеній Яценюк. Деякі його білборди з соціально-мотиваційними закликами стали приємним відкриттям українського політичного сезону. Однак в іншому Яценюк видався неоригінальним - наголошуючи на досягненнях свого уряду чотирьохрічної давності.

Пікантності такій активній інформаційній кампанії екс-прем’єра додає те, що він грає по-суті на одному електоральному полі з Порошенком. Можливо, метою є нарощення рейтингу, щоб було з чим згодом йти до Петра Порошенка вже перед другим туром (якщо туди вийде Порошенко). Без координації з БПП результат «Народного фронту» на парламентських виборах 2014 року був би гіршим, аніж здобуті 22 відсотки підтримки українських виборців.

 З іншого боку, підтримка Порошенка зараз - це ризикований варіант в разі невиходу чинного гаранта в другий тур. В такому разі це камінь на шиї екс-прем’єра, якого виборці почали поволі забувати. Напевно, тому Яценюк зараз робить заяви про різні політичні шляхи з президентом, паралельно сподіваючись на домовленості Арсена Авакова з Юлією Тимошенко.

Якщо його карта зіграє в публічному полі на президентських виборах, то не раніше другого туру.

В тіні Президента

 Жодна відкрита соціологія зараз не включає чинного прем’єра Володимира Гройсмана. Однак, в закритих партійних соціологіях, політична сила прем’єра вже присутня.

Гадаю, остаточне рішення щодо подальшої політичної кар’єри Володимир Гройсман зробить не раніше першого туру президентської виборчої кампанії. Можливо, тоді з'являться умови для відкритого просування власного політичного бренда.

Вже зараз Володимир Гройсман має те, чого позбавлений Святослав Вакарчук, Анатолій Гриценко та Андрій Садовий  – підтримку місцевих еліт та владну виконавчу вертикаль, яка відіграє провідне значення у виборах. Вплив на цю вертикаль Гройсман не може віддати жодному непровладному кандидату в президенти. Та й сенсу робити це зараз жодного.

 Проте довгі роки перебування у владному інкубаторі, можуть зробити перші самостійні політичні кроки Гройсмана дещо болючими, особливо якщо процес активного політичного позиціонування затягнеться.

Не кандидуючи на президентських виборах, згадані політики чинять опосередкований вплив на результат президентської гонки, яка завдяки цьому видозмінюється та набуває дещо інших форм.


29.03.2019 Кедик Василь 17688
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

917
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1903
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2771
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3398
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3636
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6794 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5635

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6743 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7592
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2422
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4688
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5081
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

442
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

909
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1778
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3362
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

885
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1746
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3657
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3843 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5410