Преса стурбована майбутнім студенства

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 18 по 24 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Хто, як і скільки заробляє на закордонних паспортах для українців та навіщо запроваджувати в Україні паспорти з чипом? На ці питання шукайте відповіді в першосторінковому матеріалі тижневика «Господарі бланку й печатки».

В Києві пройшли масові страйки студентів проти підвищення цін за навчання посеред навчального року, не скасовував безкоштовне навчання для заочників та не встановлював до університетів вимогу мати мінімум 6 тисяч студентів. Через це статус Острозької академії з її 2,5 тисячами спудеїв знизиться до коледжу, а Могилянка з 3,5 тисячами балансуватиме на межі. Про те як зменшують бюджетні місця у вишах читайте на 3 сторінці під заголовком «Друзям – все, ворогам – закон?».

Кожна жінка сподівається, що 8 березня буде для неї особливим. Не обов’язково ламати голову над супероригінальним подарунком.  На 6-7 сторінках журналісти «ГК» вирішили допомогти зекономити час та підказали кілька практичних порад як зробити для жінки 8 березня незабутнім святом.

Ми стаємо жертвами кишенькових злодюжок через власну неуважність та необережність. Нею користаються так звані «щипачі» - кишенькові злодії. За «віртуозність», гідну циркових фокусів, «щипачів» вважають своєрідною елітою злодійського світу. Про це на 8 сторінці тижневика в статті «Бережіть кишені».

На адресу офісів в Івано-Франківську почали надходити дивні листи, у яких бізнесменам обіцяють чудо що змінить їхнє життя. Потрібно лише відправити десятину від прибутків на благодійництво, і Вас чекає достаток. Про це в матеріалі «Приманка побожності» на 19 сторінці.

Романом Ліни Костенко «Записки українського самашедшого» щиро захоплюються й зачитуються, його завзято критикують і розбирають на цитати, через нього сперечаються і скандалять. Про все це в статті «Хроніка оголошеної сенсації» на 20 сторінці.

 

Репортер

Першосторінковий матеріал «Репортера» присвячений «телефонам довіри». «Коли несила самому справити з проблемами, можна задзвонити на «телефон довіри», виговоритися, отримати фахову пораду. Так би й мало бути. Але на Прикарпатті і з тими ж телефонами проблема» - йдеться в статті.

Людиною тижня за версією тижневика стала Марія Борковська «за сумлінну працю». Нещодавно мешканці франківської вулиці Українскьої, яку вона прибирає, написали для пані Марії колективний лист подяки. Журналісти зауважують, що нечасто в нас так відзначають двірників.

Уже чотири роки будинок для безпритульних «з’їдає» з міського бюджету Івано-Франківська немалі кошти. А якщо ці кошти просто розділити на тих же безпритульних, то щомісяця вийде по 1 тисячі гривень на душу. Про це на 5 сторінці газети в матеріалі «Недешевий гуманізм».

Міносвіти не припиняє шокувати своїми нововведеннями. МОН вимагає від вишів зменшити кількість цьогорічних державників майже вдвічі. Про майбутнє українського студентства на 6 сторінці під заголовком «Студентів «порізали».

Від чого директор знаменитого видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» утік в дитячу літературу та як пишуть казки на 8 сторінці тижневика від заголовком «Іван Малкович: «Мене лякає навала графоманів».

 

Західний Кур’єр

«Банкрутство. Іншого шляху немає?» - статті про програму реформування ЖКГ, яка передбачає банкрутство 9-ти ЖЕО міста та двох комунальних підприємств. Про це на 3 сторінці тижневика.

На 5 сторінці «ЗК» прикарпатська опозиція дала оцінку діяльності Президента Януковича на займаній посаді протягом року. Оцінку давали народний депутат України Зіновій Шкутяк і депутат обласної ради, член фракції «Батьківщина» Юрій Романюк.

Всім відома пристрасть українсь ких можновладців до популізму. Тому нерідко закони, прийняті на благо народу, повертаються проти нього або ж завдають йому немалих клопотів. Про намагання дітей війни домогтися своїх законних пільг на 13 сторінці під заголовком «Діти війни» на барикадах правосуддя».

Утопічна ідея радянської влади стерти межу між селом і містом частково знайшла несподіване втілення в Івано-Франківську. Щоправда, в досить непривабливому прояві. Про це в матеріалі «Зона відчуження» на 13 сторінці.

 

Вечірній Івано-Франківськ

На 4 сторінці газети опубліковано інтерв’ю з сестрою загиблою жінки, яка народивши дитину померла, згодом померла і дитина. Ця тема була на слуху Івано-Франківську протягом всього минулого тижня. Журналісти тижневика поспілкувалися з сестрою померлої жінки Христиною Томашівською.


24.02.2011 2298 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

998
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2023
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2905
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3532
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3713
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6915 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3902

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5716

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6869 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7669
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2506
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4773
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5150
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

522
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

986
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1852
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3439
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

958
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1828
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3731
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3984 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5493