Преса про "сланцеву сесію" облради, фінансування шкіл, сільську кухню і про тих, хто керує світом


/data/blog/41162/11bf585ed265f69bb6b65e8079bdb4c7.jpg

Фото: www.radiosvoboda.org

 

А ще про торгівельні війни і Прикарпаття, "цілющю" чвертку у кіосках "Укрпошти", комуналку Франківська і піраміди. Огляд преси за період 19 - 26 вересня 2013 року.

 

Західний кур’єр

Під час україно-російської «торгової» війни, що точилася у серпні, франківські експортери відбулися легким переляком. З аданими держвідомств та громадських організацій, серйозних збитків не зазнав жоден підприємець області. Т аз кожним днем наближення листопадового саміту «Україна-ЄС» у колах бізнесменів наростають неспокійні настрої. Про що говорять і чого очікують прикарпатські експортери дізнавалися журналісти «ЗК». «Торгова війна… і Прикарпаття» - топ-тема номера.

 

20 вересня Івано-Франківська обласна рада врешті підтримала Угоду про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуть у межах ділянки Олеська. Доопрацьованому проекту Угоди таки вдалося пройти через рифи депутатської критики та суперечливих поправок. Обранці і вагалися, і сперичалися. Про відголоски довготривалої епопеї у матеріалі «Сланцева» сесія: місію виконано» - сторінка 5 видання.

 

Батьківська громадськість стурбована незадовільним станом фінансування загальноосвітніх закладів із державного бюджету. Родичі переконують, що їхні витратина школярів майже нічим не відрізняються від тих, котрі йдуть на навчання у приватних загальноосвітніх школах. Тому й виникає питання: за що платимо? А головне – чому? Журналісти «ЗК» спробували з’ясувати, а що насправді йдуть освітянські видатки з держбюджету, яким чином відбуваєтьяс фінансування загальноосвітніх навчальних закладів і чому доводиться «латати» фінансові діри? Отож «Школа по кишені?» - сторінка 15.

 

Галицький кореспондент

Виявляється, в кіосках державного підприємтсва «Укрпошта» в Івано-Франківську разом із газетами та журналами можна придбати «цілющий алкоголь». За висновками еспертів, dін небезпечний для здоров’я. Пляшечки гастоянки ТМ «Цілющий» з хріном, з медом та перцем, а також з женьшенем міцністю 35 градусів викладені на анйвиднішому місвці.  Коштує це задоволення 14 гривень. Як потрапили ці напої у мережу «Укрпошти» дізнавалися журналісти «ГК». Топ-тема номера – «До кіоску за чверткою» - сторінка 19.

 

Наш земляк, президент Міжнародної федерації бойового гопака, голова ради характерників України Володимир Пилат вже 35 років займається пірамідологією. Він переконаний: піраміди мають здатність не тільки зцілвюати від недуг, а й загалом покращувати життя. Як побудувати собі піраміду читайте на сторінці 20 «ГК».

 

Ну і про смачненьке. Віталій Качкан розповідає про сільські смаки франківців, тотальне спрощення і альтернативу. Він – натхненник кнайп «Войцех» і «Світлиця мулярова», той, хто спробував знайти, приготувати, подати давні страви, має неоднозначний досвід повернення автентичної галицької кухнів. Про це і не тільки у матеріалі рубрики «Галицька кухня» - сторінка 16.

 

Галичина

Мабуть, кожен хоч раз у житті стикався з ситуацією, коли приходиш із довгим списком необхідних медикаментів від лікаря до аптеки і розумієш, що зарплати не вистачить, щоб це все придбати. Чи можуть ліки бути доступними дізнавалися журналісти «Галичини». «Ліки в Україні: доступно та без фальсифікату» - сторінка 4.

 

Світом керує невелика групка людей. Вони багаті, обіймають високі пости, вважають себе вибраними, а всіх інших – даремними їдцями. І щоб позбавитися від людського баласту, вони розпалюють війни, винаходять нові смертельні хвороби, обдурюють народ наркотиками, алкоголем, порнографією. У результаті за злим наміром світової еліти через деякий час на планеті повинен залишитися тільки один мільярд – «золотий», який, нарешті, зможе щасливо і вільно насолоджуватися всіма благами природи: чистим повітрям, свіжою водою, натуральними продуктами. У свіжому номері «Галичини» короткий переказ книги англійського розвідника Джона Колемана «Комітет 300. Таємниці світового уряду». Сторінка 13.

 

Репортер

В області заговорили про скорочення місць у психлікарнях. Тепер люди бояться, що хворих побільшає на вулицях. Страх перед тими, від кого не знаєш чого чекати, був завжди. Та наскільки серйозна небезпека? Якщо сусід неадекват – у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Не так давно у Франківську були три комунальні підприємства, які займалися дорогами. Тепер одне й не вилазить із боргів. Чому аж так доґаздувалися, читайте в газеті на сторінці 6.

 

Утилізаційний збір, радянські права, сюрприз перегонникам — недавно стали чинними кільканадцять законів і постанов. Деякі зміни зачепили й водіїв. Що ж влада покращила цього разу? Осінь принесла новації – на постійній автосторінці Репортера.


26.09.2013 367 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

927
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1915
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2786
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3413
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3647
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6806 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3831

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5642

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6756 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7604
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2432
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4696
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5090
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

451
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

918
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1786
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3373
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

894
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1757
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3667
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3859 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5421