На Прикарпатті створили робочу групу для розробки стратегії протиповеневих заходів. До її підготовки долучились представники програми ООН.
Про це повідомив голова ІФ ОДА Андрій Бойчук, інформує Фіртка.
«Ми створили робочу групу фахівців та експертів, щоб розробити стратегію протиповеневих заходів. До її підготовки долучились представники Програми розвитку ООН», - сказав Бойчук.
За його словами, завдання стратегії - ідентифікація чинників, які призводять до виникнення природних стихій, зокрема повеней і паводків, та напрацювання конкретних заходів для зменшення їх негативного впливу.
«За результатами роботи були визначені основні території, що зазнають найбільшого впливу внаслідок повеней та паводків, так звані «зони ризику». Як наслідок сформовані стратегічні напрямки, за якими необхідно здійснювати комплексні заходи щодо запобігання негативному впливу природних явищ», - зазначив Бойчук.
Він зауважив, що при виборі показників для проведення соціально-економічного аналізу використані звіти щодо подолання наслідків стихії, яка відбулась в червні 2020 року.
«Система показників є виважена, людиноцентрична і відповідає основним стратегічним напрямкам розвитку. Першочерговому виконанню підлягають об’єкти, які несуть загрозу життю людей і їх майну, наступні пріоритети - бізнес та інфраструктура», - додав голова ОДА.
Бойчук звернув увагу, що стратегію протиповеневих заходів підтримав Президент Володимир Зеленський та готовий сприяти її реалізації.
Нагадаємо, внаслідок інтенсивних опадів у червні річки західних регіонів України, зокрема, Дністра, Прута, Черемошів, Бистриці почали виходити з берегів. Вода руйнувала все, що траплялось на її шляху: мости, дороги, домівки.
Стихія затопила понад 10 тисяч житлових будинків на Прикарпатті.
Загалом в Івано-Франківській області зруйновано 110 км автодоріг, 1 850 м берегоукріплень та 90 мостів. В Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях пошкоджено 429,7 км автодоріг та 130 мостів. Порушено транспортне сполучення із 34 населеними пунктами.
В Івано-Франківській області загинуло три людини від стихії. Одна – зникла безвісти.
У ДСНС заявили, що роботи з відновлення найнеобхідніших об'єктів триватимуть близько десяти днів, також день-два будуть тривати роботи у Верховинському районі на Івано-Франківщині. Для ліквідації наслідків залучили 1,5 тисячі нацгвардійців і рятувальників.
На ліквідацію наслідків паводків Кабмін виділив понад 480 млн грн, через які на Прикарпатті розгорівся скандал.