Медична працівниця, що постраждала під час пожежі у лікарні на Косівщині 28 грудня, досі перебуває у лікарні у важкому стані.
Про це під час наради повідомила заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, передає Фіртка.
Так, жінка перенесла вже три операції.
За словами посадовиці, медикаменти та операція фінансуються коштом Національної служби здоров'я України. Проте, є ліки, які потрібно закупити додатково.
«З перших днів трагедії на лихо відгукнулися профспілки медичних працівників, які перерахували вже понад 35 тисяч гривень. Також близько 100 тисяч гривень зібрали жителі Косівщини. Ці кошти отримала родина постраждалої медсестри», — каже Сірко.
Як зауважила очільниця Івано-Франківської облдержадміністрації Світлана Онищук, гроші на лікування мають бути повністю відшкодовані родинам потерпілих.
«Внаслідок пожежі у відділенні реанімації на Косівщині є загиблі та постраждалі. Наш обов’язок допомогти й родинам загиблих», — уточнила Онищук.
Відтак, найближчими днями з резервного фонду обласного бюджету на лікування постраждалих, а також на допомогу родинам загиблих виділять кошти.
Нагадаємо, 28 грудня о 21:22 годині у Косівській центральній районній лікарні трапилася пожежа, у якій загинули троє людей.
За попередньою інформацією, внаслідок запалу свічки за померлим від коронавірусу, загорілась палата реанімаційного відділення на першому поверсі чотириповерхової будівлі Косівської лікарні, в якій перебували сім хворих, з яких п'ять — на COVID-19.
Загинули троє пацієнтів: 76-річний чоловік, 76-річна жінка і 58-річна жінка, мешканці Косівського і Коломийського районів.
Значні опіки отримали четверо працівників лікарні, які надавали медичну допомогу хворим. Троє із них потрапили до Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.
У зв’язку із ситуацією слідче управління Національної поліції в Івано-Франківській області розпочало кримінальне провадження за статтею 270 ч. 2 Кримінального кодексу України (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки).
Крім того, Державна служба України з надзвичайних ситуацій розпочала проводити невідкладні перевірки лікарень на стан пожежної безпеки.
«Ми вже зараз закликаємо керівників медичних установ суворо заборонити використання відкритого вогню в реанімаційних відділеннях та поблизу кисневого обладнання», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, на Івано-Франківщині у 2021 році зменшилась кількість пожеж, але збільшилась кількість жертв вогню.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Проводять рейди: як франківські рятувальники запобігають виникненню займань (ФОТО)