Австралійський AMSL Aero представив повномасштабний прототип літака для свого Vertiia перехідного eVTOLAMSL Aero
Австралійська компанія представила новий електричний літак VTOL, який вже знаходиться на етапі передполітного прототипу. Літак AMSL Aero Vertiia може пролетіти до 800 км (500 миль) на водні, і він працюватиме як повітряна швидка допомога. Vertiia розроблений спільно з Університетом Сіднея та спеціалістами з питань автономії та датчиків Mission Systems.
Це перехідний мультиротор з вісьмома великими підпірками, встановленими на двох широких стовпах з вуглецевого волокна, що тягнуться від верхнього хвоста та нижньої передньої частини тонкої кабіни у формі стручка. Ці реквізити мають можливість нахилу від вертикального напрямку вгору для зльоту, наведення і посадки до повністю горизонтального в круїзному польоті. Наявність восьми з них забезпечує безпеку у випадку, якщо щось піде не так.
Невеликі крила прикріплені до задньої частини підпірок, нахиляються разом з підпірками, щоб вони не перекривали повітряний потік, і як тільки буде досягнута певна швидкість, ця конфігурація крила коробки дозволить ефективно здійснити політ. AMSL заявляє, що швидкість літака становить 300 км/год (186 миль/год), і він буде пілотований людиною, але матиме вбудовані автономні можливості, готовий до керування через інтернет, коли такі речі стануть законними.
На цьому зображенні не видно маленьких крил, прикріплених до задньої частини підпірок, які забезпечать підйом у горизонтальному польоті
Компанія робить великий виклик, заявляючи, що це буде "найефективніший eVTOL у світі", можливо, завдяки своїй невеликій, тонкій, дво- або тримісній кабіні та легкій конструкції з вуглеволокна. Ми зацікавилися та вирішили дізнатись більше про цей проєкт і де ще команда дизайнерів Vertiia зуміла виявити ефективність, про яку забули інші.
Діапазон буде відрізнятися залежно від варіантів накопичення енергії; AMSL працює на відстань близько 250 км (155 миль) для акумуляторної версії, яка вимагатиме великих зарядів між рейсами, і 800 км (500 миль) на водневій силовій установці, що також дозволить швидко де завгодно заправлятися, де встановлена воднева помпа. Технологія на останньому етапі доведення, але як тільки вона запрацює, вона повинна бути для всього сегменту eVTOL.
Це здається нам дуже оптимістичним; жодна з відомих компаній eVTOL, з якими ми розмовляли в Європі чи Північній Америці, не близька до того, щоб сертифікувати свої літаки. Дійсно, самі критерії сертифікації на думку Тіма Вільямса з Vertical Aerospace ще не витримані - і це в Європі, де сектор eVTOL є дуже активним. Більшість компаній орієнтуються на 2024 або 2025 роки для початку комерційних операцій, припускаючи, що вони зможуть зібрати величезні грошові резерви, необхідні для сертифікації їх літаків. Можливо, AMSL Aero та CareFlight розглядають можливість роботи за різними правилами після запуску.
Читайте також: