Багато антивакцинальних настроїв в Україні створюють російські боти, це вже досліджено. Мова йде про свідому підривну діяльність. Мета таких акцій та інформаційних атак – дестабілізувати ситуацію в державі та погіршити здоров’я українців.
Про це розповіла у публікації Радіо Свобода сімейна лікарка, співзасновниця ГО «Медичні лідери» Дарина Дмитрієвська, передає Фіртка.
«Антивакси» керуються найпоширенішими міфами:
Міф 1: «Вакцини проти коронавірусу є небезпечнішими за саму хворобу, оскільки розроблялися «швидкоруч»
Вакцина не є гарантією того, що людина не захворіє, але перебіг недуги може бути в легкій формі та вдасться уникнути госпіталізації. Вакцина створена в екстрені строки, проте над нею працювали науковці з різних країн.
Є результати досліджень, що засвідчують безпечність і ефективність вакцинації.
Міф 2: «Вакцини змінюють ДНК людини»
Такі страхи викликають насамперед мРНК-вакцини – Pfiser і Moderna. Науковці стверджують, що молекули, які вводяться молекулою мРНК, не досягають ядра клітини, де міститься генетичний матеріал.
Міф 3: «Вакцинація протипоказана людям з лікуванням інших хвороб»
Найбільша загроза для таких пацієнтів є не вакцинація, а сама інфекційна недуга.
У невакцинованих з діабетом, серцево-судинними захворюваннями тощо, вищі шанси бути ушпиталеними.
Чому нормальні люди «ведуться» на антивакцинаторські казки:
- Частина людей не має достатньої інформації. Дані, якими вони володіють, не дають їм змоги взяти на себе відповідальність за своє здоров’я і життя. Таких осіб можна вважати «найлегшими» з усіх антивакцинаторів. Їм можна давати результати досліджень, говорити з ними, переконувати.
- Частина людей має банальний страх. Вони панічно бояться будь-яких процедур і уколів. Відповідно своє переконання підкріплюють аргументами. Звільнити від антивакцинальних настроїв у цьому випадку допоможе психотерапія.
- Частина людей занурена у магічне мислення. Це прибічники різноманітних «теорій змов». Через низьку освіченість або через навіювання думок «диванними» експертами такі люди не хочуть робити щеплення. З ними найскладніше спілкуватися, вони не сприймають думок іншої сторони.
Це підтверджує і лікарка загальної практики – сімейна лікарка КНП "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради" Юлія Горошко, зокрема розповідає про постковідний синдром та розвінчує основні міфи про вакцинацію.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть невакцинованих працівників
Українці, які не хочуть вакцинуватися проти COVID-19, назвали головну причину
Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19
Питання в тому, чому заставляють вакцинуватися тих, у кого є високий набутий рівень антитіл проти коронавірусу який тримається і по півроку та більше після хвороби? Цим знищується природній імунітет, але гонять всіх як баранів, це хіба розумний підхід до людського здоров`я?
Вколи собі, як мінімум, п"ять доз, вівця безмозгла.