Сьогодні, 29 березня, відбулося засідання міської комісії ТЕБ і НС, на якому розглянули питання про розвиток епідемічної ситуації на території Калуської міської територіальної громади щодо COVID-19 та часткове пом’якшення карантинних обмежень.
Керівники медичних установ міста відзначили, що ситуація з поширенням коронавірусу дещо стабілізується, проте розслаблятися ще зарано, пише Фіртка з посиланням на Калуш-FM.
За словами заступника генерального директора Калуської ЦРЛ Валерія Паляниці, на ранок 29 березня у Калуській ЦРЛ було 210 ковідних хворих, 8 з який перебували в реанімації. Серед хворих також є 6 дітей. У п’ятницю до закладу госпіталізували 15 пацієнтів, у суботу – 16, в неділю було трохи менше.
У міській лікарні на ранок 29 березня перебувало 103 хворих, 23 з яких іногородні. З 86 кисневих точок залучені - 23. Про це повідомив керівник установи Микола Гудим.
Зменшення кількості звернень і відповідно кількості хворих на ковід відзначив і головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин.
«Зменшилася також і кількість тестувань. Якщо раніше їх було по 190-250 і 70-80% виявлялися позитивними, то тепер 90-120 і лише 20-30% позитивних», – акцентував він.
Водночас головний лікар повідомив, що наразі триває вакцинація проти СOVID-19 і на ранок понеділка було провакциновано близько 1200 осіб. Тож він закликав всіх, хто підлягає вакцинації, а також інших охочих приходити й щеплюватися.
«Поки що ми працюємо на індивідуальний імунітет, а не колективний. Має бути 70-80% вакцинованих, тоді менше думатимемо про кисень і реанімації. У п’ятницю вакцинувалися три заступники міського голови і ніяких надзвичайних ситуацій не трапилося. Всі на роботі», – додав Михайло Гаврилишин.
У результаті, взявши до уваги дану інформацію, а також прокол регіональної комісії ТЕБ і НС, міська комісія прийняла рішення про відновлення роботи з 30 березня дошкільних закладів на території Калуської ТГ та з 5 квітня очного навчання 1-4 класів у закладах освіти.
Робота промислових ринків залишається під забороною.
Заклади харчування і надалі працюють на виніс та адресне доставлення.
Але, як вказано в додатку до рішення, введено в дію рекомендації для створення умов, що дозволять частково відновити роботу підприємців в умовах карантину. Це стосується супермаркетів, гіпермаркетів, мінімаркетів, магазинів, крамниць, які є відокремленими капітальними спорудами й мають окрему поштову адресу, тобто до ринків (діяльність яких заборонена постановою) не належать. Їх функціонування є можливим.
Нагадаємо, на Прикарпатті за добу підтвердили 226 випадків зараження, дев'ять — летальних.
Івано-Франківщина з "червоної" зони поки не вийшла. Однак, регіональна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення послабити певні карантинні обмеження.
Нагадаємо, у МОЗ припускають, що спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.
До слова, в Івано-Франківську спостерігають зменшення кількості хворих, однак фіксують високу летальність.
Додамо, що франківські медики два тижні рятували 8-річну дитину з COVID-19.
Читайте також:
В Івано-Франківську наступного тижня почнуть вакцинувати вчителів та вихователів