Після недавніх погодних умов пошкоджені повенями транспортні засоби з’являтимуться на автомобільних ринках України, в автосалонах та в оголошеннях все частіше.
І, що дуже прикро, володарі таких авто будуть пропонувати їх як абсолютно нормальні. Розрахувавшись зі страховою та отримавши компенсацію, вони хутко ремонтують транспортні засоби та перепродають.
Експерти skup-auto.com попереджають, що частіше пошкоджені водою авто транспортують далеко за межі свого регіону в місця, де споживачі менш обізнані про те, які попереджувальні ознаки підтоплення слід шукати.
Нічого не підозрюючи, споживачі, особливо ті, хто живе в регіонах країни, які не постраждали від повеней, залюбки клюють на дешеву приманку, викладаючи гроші за "утопленика".
Підтоплене авто: на що звернути увагу
Іноді покупець-посередник навмисно приховує історію автомобіля, який постраждав від повеней, за допомогою процесу, відомого як «миття прав власності», і продає його покупцеві, який нічого не підозрює, та приховує стан автомобіля, який постраждав від катастрофи.
Серед багатьох можливих механічних проблем, з якими стикаються затоплені автомобілі - корозія. Та на жаль, корозія може виникнути через роки, що спричиняє електричні та механічні пошкодження.
На той час, коли вони стають очевидними, новий власник залишається з ненадійним транспортним засобом, а також без жодного права на компенсацію ці сторони продавця.
Будьте обережні з недобросовісними підприємствами та приватними особами, які можуть спробувати продати постраждалі від повені автомобілі як стандартні вживані, не розкриваючи реальну історію транспортних засобів.
Експерти https://skup-auto.com/avtovykup-srochno/ надали покупцям важливі поради, щоб визначити, чи пошкоджений вживаний автомобіль затопленням:
Ознайомтеся с документами
Перевірте дату та місце реєстрації, щоб переконатися, що автомобіль прибув не з області, яка постраждала від затоплення.
Якщо ви все ще підозрюєте, придбайте звіт про історію транспортного засобу, у якому буде відомо, чи був автомобіль коли-небудь позначений як «пошкоджений від повені» в будь-якому регіоні.
Уважно перевірте приладову панель
Перевірте всі вимірювальні прилади, щоб переконатися, що вони точні та на них немає слідів води. Шукайте ознаки того, що приладова панель могла бути знята.
Перевірте електронні компоненти
Перевірте кілька разів фари, склоочисники, покажчики повороту, прикурювач, радіо, обігрівач і кондиціонер, щоб переконатися, що вони працюють.
Крім того, зігніть кілька дротів під приладовою панеллю, щоб побачити, чи не тріскаються вони, оскільки вологі дроти стають крихкими після висихання.
Перевірте внутрішній простір
Подивіться в багажник, бардачок, а також під сидіннями та приладовою панеллю на наявність ознак бруду, іржі або пошкодження водою. Перевірте наявність відкритих дренажних отворів в нижній частині автомобіля.
Перевірте стан тканин
Шукайте знебарвлену, вицвілу або запліснявілу оббивку та килимове покриття. Нещодавно вимиті шампунем килими можуть викликати занепокоєння. Килимове покриття, яке замінили, може не прилягати, лежати занадто вільно або не відповідати кольору інтер’єру.
Отримайте звіт про історію транспортних засобів зі служби бази даних
Безплатна база даних ДАІ містить перелік збитків від повені та іншу інформацію. Але зверніть увагу, звіти корисні лише в тому випадку, якщо автомобіль був застрахований.
Якщо власник незастрахованого автомобіля, який постраждав від повеней, намагається продати його на відкритому ринку, а ви є покупцем, ви ніколи не дізнаєтеся про проблему, поки не зіпсуються такі речі, як електрична система.
Не забудьте перевірити під капотом
Шукайте застояну воду, бруд або пісок у колодці для запасного колеса або навколо моторного відсіку під капотом.
Проведіть тест на запах
Сильний аромат очисних та дезінфікуючих засобів є ознакою того, що хтось намагається замаскувати проблему цвілі або запаху.
Також не зволікайте перевірити авто у надійного механіка. Професійний огляд навряд чи упустить приховані прояви підтоплення та допоможе не потрапити у халепу.
Партнерський матеріал