На Прикарпатті за добу 10 січня госпіталізували 45 хворих на COVID-19.
Про це під час наради повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Дмитренко, передає Фіртка.
За його словами, від початку пандемії в Івано-Франківській області зареєстрували 129 357 випадків COVID-19, що складає близько 10% від населення області.
Так, в області на стаціонарному лікуванні перебувають 929 прикарпатців. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 43,8%.
Водночас 86 хворих перебувають у відділеннях реанімації, 24 пацієнти підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
Загалом забезпечено доступом до кисню 99,6% стаціонарних ліжок.
Зокрема, на сьогодні на Прикарпатті зайнято 2 123 ліжкомісць. Найбільше хворих у Бурштинській міській лікарні та Долинській центральній районній лікарні, де загальний показник зайнятості ліжок склав 97% та 72% відповідно.
Крім цього, від початку пандемії в області помер 3 131 хворий на COVID-19. Так, 229 — у грудні, 28 — за звітний період січня.
читайте також: Через стрімкий ріст захворюваності: на Прикарпатті у двох громадах можуть посилити карантин
Як зауважив головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук, протягом тижня спостерігається зростання кількості нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу. Найбільше хворих в Івано-Франківському та Калуському районах.
«За 2021 рік захворіли 1 497 медичних працівників, а у 2020 році – 2 441 медик, тобто, бачимо, що ця цифра знизилася. Втім, сам перебіг хвороби став важчим, а відсоток летальних випадків зріс.
Наразі на Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення, усі вакцини наявні, тому закликаю усіх вакцинуватись».
Також під час наради акцентували на необхідності дотримання протиепідемічних заходів та обов’язковій вакцинації задля зменшення ризиків захворювання та важкого перебігу хвороби.
«Наразі в Івано-Франківській області випадків захворювання на штам «Omicron» не виявили. Проте, його виявили в інших регіонах України, тому вірус продовжує бути небезпечним. Вакцини дозволяють нам захистити себе.
Мене турбують заходи, які проводять в області. Я хотів би вірити, що під час встановлення рекорду наймасовішого виконання колядки, яке відбулось 9 січня, у всіх учасників перевірили COVID-сертифікати та усі дотримувались карантинних обмежень. Сподіваюсь, що найближчим часом не буде сплеску захворювання», — сказав Руслан Савчук.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Нагадаємо, за минулу добу на Прикарпатті зареєстрували 159 нових випадків захворювання на COVID-19, шість прикарпатців померли.
Крім того, на Кіпрі зафіксували новий штам коронавірусу «Deltacron». Так, гібрид має генетичне походження «Delta». Водночас помітили й деякі мутації «Omicron».
Водночас штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».
До слова, повний курс вакцинації проти COVID-19 пройшли 28% прикарпатців.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19