Шістнадцять відсотків мешканців західних областей вважають, що влада докладає недостатньо дій для забезпечення захисту країни.
Про це свідчать результати дослідження, яке презентує Український інститут майбутнього, передає Фіртка.
Достатніми дії влади вважають чотири відсотки опитаних мешканців західних регіонів.
Також 39% респондентів відповіли «скоріше так», ще 41% — «скоріше ні».
Вступ України до НАТО підтримують 73% опитаних мешканців західних областей: «повністю підтримую» відповіли 50%, «скоріше підтримую» — 23%. Водночас 9% висловилися проти приєднання до Альянсу: 6% відповіли «скоріше не підтримую», 3% — «зовсім не підтримую».
Нагадаємо, 37% опитаних мешканців західних регіонів вважають, що нарощування кількості російських військ біля кордонів України — це торг з боку Росії з тим, щоб країни НАТО гарантували невступ України до Альянсу.
Крім того, у разі здійснення збройної інтервенції з боку Росії, 60,5% мешканців західних областей чинитимуть опір при російській збройній інтервенції у їхній населений пункт.
Так, 39,7% мешканців Заходу готові чинити збройний опір, а 28,6% опитаних готові опиратися шляхом участі в акціях громадянського опору — таких, як демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки, громадянська непокора. Водночас 8,8% мешканців західних областей у разі російської збройної інтервенції готові виїхати у більш безпечний регіон України, а 9,6% — за кордон.
Заразом брати участь у будь-яких акціях масового протесту готові лише 30,2% опитаних мешканців західних регіонів.
Додамо, що щодо регіональних відмінностей за окремими видами акцій протесту, найменше тих, хто готовий брати участь у виборчій компанії у Східному та Західному регіонах (12,7% та 15,1% відповідно).
Крім цього, лише 21% мешканців західних областей готовий особисто взяти участь в територіальній обороні України.
Готові це зробити 32% українців. При цьому серед чоловіків ця готовність є вищою: 49% з них відповідають ствердно, а серед жінок таких 18%. За регіональною ознакою порівняно більшу готовність доєднатися до територіальної оборони демонструють жителі західних та центральних областей — відповідно 36% та 37%.
Довідково: опитування проводилося з 1 по 23 січня 2022 року по всій території України (крім міст на тимчасово непідконтрольних територіях частини Донецької та Луганської області, окупованої АР Крим). Обсяг вибірки склав 1200 респонденти.
Методологія: онлайн-опитування по інтерактивній структурованій анкеті, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам з бази даних
Дизайн вибірки: багатоступенева, комбінована — пропорційно стратифікована за регіонами, з квотним скринінгом на щаблі відбору респондента. Вибірка репрезентує доросле населення України інтернет-користувачів віком 18 років та старше. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,89%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Бліцопитування: чи вірять франківці у можливий напад Росії на Україну
Вступ до ЄС підтримують 75,5% мешканців західних регіонів, до НАТО — 69,5%