З початку року підприємства Івано-Франківщини перерахували до зведеного бюджету 379,1 млн гривень податку на прибуток, що на 82,7 млн гривень більше ніж за відповідний період 2019 року.
Про це повідомили в головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, пише Фіртка.
До державного бюджету надійшло 339,7 млн гривень податку на прибуток, а місцеві бюджети отримали 39,4 млн гривень даного податку.
Нагадаємо про основні зміни до Податкового кодексу в частині адміністрування податку на прибуток, які внесено Законом України від 16.01.2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».
З 23.05.2020 року розширено коло платників податку на прибуток, зокрема додано юридичних та фізичних осіб – «спрощенців», а також фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – при виплаті нерезиденту доходів (прибутків) з джерелом їх походження з України. Крім того, з 01.01.2021 року платниками також будуть і юридичні особи, що утворені відповідно до законодавства інших країн (іноземні компанії) та мають місце ефективного управління на території України та спрощенці-юридичні особи при отриманні скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що оподатковується в порядку, визначеному ст. 392 та розд. III ПКУ.
В новій редакції викладено підпункт 133.2.2 ПКУ, зокрема до платників податку – нерезидентів, відносяться нерезиденти, які здійснюють господарську діяльність на території України через постійне представництво та/або отримують доходи із джерелом їх походження з України, та інші нерезиденти, на яких покладено обов’язок сплачувати податок на прибуток.
При цьому платники єдиного податку четвертої групи не є платниками податку при виплаті доходів, визначених абзацами четвертим - шостим підпункту 14.1.49 ПКУ, зокрема дивідендів у вигляді:
- суми доходів у вигляді платежів за цінні папери (корпоративні права), у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
- вартість товарів (робіт, послуг), крім цінних паперів та деривативів), що придбаваються у нерезидента, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
- суми заниження вартості товарів (робіт, послуг), які продаються нерезиденту, у контрольованих операціях у порівнянні з сумою, яка відповідає принципу «витягнутої руки».
Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім:
- виробників сільськогосподарської продукції (основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції та дохід яких від продажу с/г продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50% загальної суми доходу), які можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року;
- у разі якщо особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду;
- якщо платник податку ліквідується (у т.ч. до закінчення першого податкового (звітного) періоду), останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації.
Відповідно до п. 137.5 ПКУ річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:
- платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
- виробників сільськогосподарської продукції;
- платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень (з 01.01.2021 року – не перевищує 40 мільйонів гривень).
Водночас, з 01.01.2021 року встановлено річний звітний період і для платників податку, передбачених в нових пунктах г, ґ, д зокрема для:
- фізичних осіб-підприємців, у тому числі таких, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України;
- юридичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України;
- суб'єктів господарювання юридичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, щодо отриманого скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що оподатковується в порядку, визначеному новою статтею 392 та розд. III ПКУ.