Початок кампанії з вакцинації дещо актуалізував бажання робити щеплення від коронавірусу: наразі 38% готові зробити платне щеплення, а вакцинуватися безкоштовно готові 47%.
Такі дані оприлюднила соціологічна група Рейтинг, інформує Фіртка
Це дещо більше ніж минулого місяця (у лютому були готові 32% та 39% відповідно). Водночас половина не готова вакцинуватись навіть безкоштовно.
Водночас якщо держава страхуватиме від побічних ефектів, готовність безкоштовно вакцинуватись зростає до 57%, 40% – все одно не готові.
Зробити щеплення вакциною COVIESHIELD висловили готовність 27%.
Головними причинами чому люди не хочуть вакцинуватись від коронавірусу в Україні опитані вважають недовіру вакцині, яка зараз завезена та страх побічних ефектів (близько половини). Кожен п’ятий назвав причиною недовіру до влади в цілому та сумніви, що вакцина захистить від нових видів вірусу. 13% – недовіра до вакцинації як такої.
Хоча оцінка ефективності вакцинації в світі оптимістична, ставлення до вакцинації в Україні дуже скептичне. Середня оцінка процесу вакцинації в Україні – 2,3 по п’ятибальній системі. Чверть оцінили процес вакцинації в країні як жахливий, третина як поганий і ще третина як середній. Менш як 10% оцінюють процес вакцинації добре або відмінно.
46% вважають, що найбільшу відповідальність за своєчасну вакцинацію населення несе Міністр охорони здоров’я. 16% – Президент, 15% – Головний санітарний лікар, 11% – Верховна Рада, 4% – Прем’єр-міністр. За місяць зменшилася оцінка відповідальності Президента, натомість зросла щодо Головного санітарного лікаря.
34% сказали, що їм цілком достатньо інформації про хід вакцинації від коронавірусу в Україні, 27% – скоріше достатньо.
Водночас для майже 40% інформації про вакцинацію скоріше недостатньо. Більш обізнаними про хід вакцинації вважають себе старші опитані, а також ті, що краще його оцінюють. Але й серед них кожному шостому не вистачає інформації про хід вакцинації.
44% взагалі не знають, яким чином можна записатися в чергу на вакцинацію від коронавірусу, 32% – щось чули про це, 24% – добре обізнані. Найменше обізнані мешканці Сходу і Півдня. Серед охочих зробити щеплення вакциною COVIESHIELD третина не знають, як це зробити.
Оцінюючи поширені упередження з приводу вакцинації, думки опитаних розділилися наступним чином: майже половина опитаних (46%) погоджуються, що є кращі способи підвищення імунітету, ніж вакцина. Водночас 42% - мають протилежну думку.
Фіртка повідомляла, що 16 669 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 25 березня 2021 року. Це найбільша кількість людей, які захворіли протягом доби, за весь час пандемії на території України.
Позавчора Кабінет Міністрів заборонив ходити на територіях загального користування у "червоних" зонах без захисних масок.
Івано-Франківщина з "червоної" зони поки не вийшла.
Нагадаємо, за минулу добу проти COVID-19 на Прикарпатті щепилися 784 особи.
Варто додати, що у Франківську формують списки охочих вакцинуватися проти COVID-19 залишковими дозами.
До слова, очільник Івано-Франківська вакцинувався від COVID-19.
Також у мобільному госпіталі вакцинувався голова Івано-Франківської ОДА та головний санлікар області.
Крім того, в Івано-Франківську від COVID-19 вакцинувались майже 600 медпрацівників.
Варто наголосити, процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого.
Загалом область отримала 22 тисячі доз вакцини. Її вистачить, щоб провакцинувати 11 тисяч осіб.
Відомо, що першочергово вакцинуватимуть медиків з мобільних бригад. Потім медиків, які працюють у лікарнях із пацієнтами, хворими на COVID-19, а також працівників та мешканців закладів із догляду за літніми людьми.
Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.
Нагадаємо, черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.
Крім того, проти COVID-19 вакцинувався Зеленський.
Варто додати, що священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ вакцинувались від COVID-19.
Читайте також:
В Україні зареєстрували китайську вакцину від коронавірусу Sinovak
Степанов: Мене не влаштовують темпи вакцинації, я ставив інше завдання
Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців
У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)
Головний лікар та медики обласної дитячої клінічної лікарні вакцинувались від COVID-19 (ВІДЕО)
Вважати вакцину AstraZeneca індійською - помилка: пояснення кандидатки медичних наук