Поліція у смартфоні. Чому на Прикарпатті не став популярним корисний додаток

Сучасна людина майже не уявляє свого життя без смартфона. За даними опитування весни 2019 року, більше половини українців користуються гаджетами.

Серед молоді цей показник становить 92 %. Тому й різні підприємства, організації, установи намагаються якось йти в ногу з часом, з людьми, відтак «мобілізуються» за допомогою додатків. Поліція теж пробує, пише Репортер.

Мобільний додаток швидкого зв’язку з поліцією «My Pol» розробили ще у 2016 році. Івано-Франківська область стала однією з перших, де він запрацював. А запустили його у серпні 2018. Але за півтора роки роботи на Прикарпатті ним скористалися лише 66 людей.За даними поліції області, за цей час вони опрацювали приблизно 100 звернень. З них найбільше стосувалися ДТП – 13, хуліганства – 11. Щодо незаконної торгівлі, неадекватних або непритомних людей, а також нарко­злочинів було дев’ять звернень, тричі повідомлення про крадіжки, тричі – пошкодження майна.

Чому ж ніби корисна розробка виявилася малопопулярною? Можливо, людей стримує те, що для користування ним треба вводити купу персональних даних. «Репортер» вирішив зареєструватися та з’ясувати, чи все настільки страшно, як здається.


Анонімним лишитись не вийде

Основна умова додатку – відсутність анонімності. Повідомлення, які будуть надходити з вашого смартфона, рівнозначні звичайному виклику поліції. Тож одразу варто заповнити дані особистого акаунта – повне ім’я, телефон, електронна пошта. Це той мінімум, без якого ви не зможете користуватися додатком.

Звісно, є необов’язкові поля: фото, домашня адреса, довірена особа, наявність страховки, медичні дані (група крові, хронічні хвороби, алергічні реакції на препарати). Їх можна не заповняти, але це в разі чого ці дані можуть дуже допомогти медикам, наприклад, якщо ви знепритомнієте. І ще, важливо – реєструватися в додатку треба, звісно, завчасно, а не коли вже «горить». Скачали, зареєструвалися – все, живіть спокійно. А за потреби лише натискаєте у додатку SOS – і поліція вже точно знає, що така-то людина в біді.

Насторожив лише запит, який повторювався кілька разів, – надавати додатку доступ до даних смартфона постійно чи лише при використанні. У поліції переконують, що турбуватися не варто, адже інформацію нікому «третьому» не передають. А от без цього дозволу, бодай часткового, додаток не зможе працювати повноцінно.

«У разі небажання користувача надавати особисту інформацію, він зобов’язаний припинити реєстрацію та подальше встановлення або використання мобільного додатку», – йдеться в договорі.

В іншому угода є цілком стандартною для мобільних додатків.

Поліція у два кліки

В «My Pol» є два режими виклику поліції. Перший – кнопка SOS, затиснувши яку, ви надсилаєте сповіщення про реальну загрозу життю. Ця функція існує насамперед для того, аби зробити виклик поліції непомітним для зловмисника.

На офіційній Facebook-сторінці додатку розповідають про випадок, який стався в американському штаті Орегон восени 2019 року. Жінка, аби повідомити про домашнє насильство, змушена була набирати 911, імітуючи замовлення піци. Їй просто пощастило: диспетчер зрозумів, що це не жарт, і надіслав наряд поліції.

В інших випадках, коли загрози життю немає, варто натискати меншу, жовту кнопку. Там є різні категорії правопорушень, можна детально описати контекст. Цього року розробники «My Pol» додали нову функцію – прикріпити фото. Наступного, кажуть, можна буде завантажувати відео.

Однак поліція попереджає, що використовувати кнопку SOS у будь-якій ситуації не варто. Загроза життю – це не жарти. Для інших ситуацій розробники спростили класифікацію правопорушень у додатку – аж до інтуїтивного вибору категорії.

Поставте зірочки патрульному

Ще однією функцією додатку є оцінка роботи поліціянта. Можна ввести номер жетона та написати за бажанням розгорнутий коментар. Хоча, за словами голови пресслужби Нацполіції області Христини Максимчак, жодних додаткових привілеїв за добру оцінку патрульні не мають, це все одно «великий плюс для працівника».

За статистикою 2019 року, в Україні з 5500 звернень через додаток роботу поліції оцінили приблизно 1000 разів.

«My Pol» також містить короткі інструкції спілкування з поліцією, у випадках, якщо: ви свідок правопорушення, у вас перевіряють документи на вулиці, якщо ви стали жертвою насильства, або свідком насильства, порушень правил дорожнього руху, потрапили до відділку тощо.

За даними поліції, найбільш вдячними користувачами «My Pol» є люди з порушеннями слуху та мови. А з 2019 року додаток став у пригоді й іноземцям, адже з’явилася англомовна версія.

Також у додатку можна моніторити найважливіші новини від поліції по області та країні, знайти на мапі найближчий відділок або лікарню…

Звісно, реєструватися в додатку чи ні – вибір кожного, добре, що він у нас є. Втім, якщо людині немає чого приховувати, то «My Pol» мав би значно полегшити комунікацію з поліцією та вберегти в разі небезпеки.


21.01.2020 4794
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466