"У військовий час кількість дзвінків та повідомлень на лінію 102 в рази зросла. Наразі максимально збільшили операторів та диспетчерів, які приймають повідомлення громадян. Вони працюють за жорстким графіком і практично без відпочинку.Проте трапляються виклики про вигадані злочини та неправдиві історії, які відволікають поліцейських від реагування на справжні повідомлення та можуть коштувати життя і здоров'я тих громадян, які у той момент потребують реальної допомоги", - йдеться у повідомленні.
- У першу чергу ви порушуєте статтю 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб», тягне за собою накладання штрафу у розмірі від 850 до 3400 гривень.
- Також за такі необдумані дії передбачена і кримінальна відповідальність. Згідно статті 259 Кримінального кодексу України: завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності, - карається позбавленням волі на строк до восьми років.
- Попри обсяг роботи, співробітники поліції реагують на кожне звернення та ретельно перевіряють отриману інформацію.
"Ми наголошуємо громадянам з розумінням поставитися до перевантажених ліній. Повірте, ми робимо все можливе, щоб кожен міг без перешкод зв’язатися з нами", - додають у поліції.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Зеленський присвоїв звання Героя України саперу, що підірвав Генічеський міст
«Рускій корабль, іді нах*й», або чому ми приречені на перемогу?
Секретар РНБО нагадав українцям рецепт фірмового «коктейлю» для окупантів