Покемономанія набирає обертів. Незважаючи на те що дата офіційного виходу гри в Україні все ще невідома, на покемонах вже заробляють. У Мережі можна знайти собі особистого тренера для полювання на цих героїв, замовити таксі для їх вилову та придбати шкільний рюкзак, прикрашений покемонами.
Відразу в двох містах України - Києві та Львові - буде запущено сервіс Pokemon GO Taxi. За 400 грн/год можна буде замовити авто з водієм і ловити покемонів. Правда, не чекаючи сервісу, вже можна замовити і звичайне таксі для ловлі покемонів. Такі оголошення є в інтернеті - таксі пропонують в Одесі, Дніпрі та Харкові.
"За три години виходить зловити близько сотні покемонів. Їдемо повільно, до 10 км/год, щоб гра думала, що ми йдемо пішки. І в процесі ще і яйця висиджують", - розповідає Євген, який надає таке таксі в Дніпрі.
Послуга здобуває попит, каже, що за тиждень три-чотири рази замовляють. У Мережі можна найняти ловця, який вигулюватиме ваш смартфон, зловить покемонів і "висидить" нові яйця. За годину активного вилову попросять від 40 грн. Обіцяють зловити не менш як 20-25 шт. Але ціна може змінитися залежно від рідкісності примірника, якого вдалося вистежити.
"Ви просто мені даєте свій смартфон (або пароль від акаунта) і я йду ловити їх за вас. Ви при цьому займаєтеся своїми справами. А можу і просто ходити, щоб висидіти яйце: 10 грн за 2 км, 20 грн - 5 км, 40 грн - 10 км. Під заставу можу залишити студентський, адресу прописки і стару Nokia, щоб ви могли дзвонити, якщо вам потрібно. Але також ви можете надати логін і пароль від акаунта Google для того, щоб я міг ловити покемонів зі свого смартфона", - розповів Микита, коли журналісти зателефонували йому під виглядом клієнтів.
"Швидкість вилуплення залежить від пройденої відстані, але багато хто відразу думає: ага, зараз я стрибну в машину/на велосипед, промчу 10 км і отримаю Дратіні (різновид покемона - ред.). Де там! Pokemon Go визначає швидкість вашого руху, і якщо вона помітно вища за швидкість пішохода, то інкубатор просто не зараховує прогрес. Що робити? На допомогу прийде недостатня точність GPS і деякі технічні пристосування. Я прикріплював телефон до шпиць на колесо велосипеда і просто його обертав. Можна чіпляти його до нашийника собаки і відправлятися з ним на прогулянку", - розповів 25-річний киянин Ігор.
За 30 грн він допоможе завантажити і встановити гру, а за 50 грн навчить технікам і комбінаціям, як стати №1 в своєму місті.
До речі, зараз популярності зажили шкільні рюкзаки з покемонами, зошити і щоденники. Також торгують спеціальними браслетами для лову покемонів. Його потрібно надіти на руку, і як тільки герой гри з'явиться на горизонті, гаджет просигналізує.
Крім того, продають шкарпетки і капці із зображенням покемонів (від 200 грн), футболки (150-400 грн), іграшки (250-1000 грн), значки, наклейки, брелоки. До речі, є спеціальні для мам. Варто малюкові потягнути за такий брелок, як у мами пролунає сигнал, що дитина прокинулася або їй щось потрібно. Ціна - 700 грн.
Довідка
6 липня японська компанія Nintendo випустила Pokemon GO - гру з елементами доповненої реальності, яка працює в смартфонах на iOS та Android. Додаток пропонує шукати і приручати покемонів, захованих у реальному світі.
Доповнена реальність застосовується в іграх вже кілька років, але Pokemon GO, здається, влаштувала революцію: додаток б'є рекорди популярності, а гравці не можуть відірватися від пошуку покемонів навіть на побаченнях, на акціях протесту або під час пологів.