Подружитися із бджолами: як у Матеївецькій ОТГ розвивають лікувально-оздоровчий туризм (ФОТО)

У Матеївецькій об’єднаній територіальній громаді на Коломийщині триває реалізація проєкту зі створення лікувально-оздоровчого туризму.

Такий задум громада втілює здобувши перемогу в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку», інформує кореспондент Фіртки.

У межах ініціативи працюють над створенням трьох туристичних маршрутів, які з’єднають 94 об’єкти господарської діяльності. Зокрема, йдеться про санаторій «Золоті крилечка», джерело Джуркут, цех з виробництва кахелю, місцеві пасіки та овечі ферми.

За словами прикарпатського пасічника, господаря оздоровчого комплексу «Золоті крилечка» Віктора Кондрюка, оздоровлення це не про бізнес та гроші, а про те, щоб кожен займався улюбленою справою.

«Наша мета одна - слугувати людям. Бо коли створюється з любов'ю, серцем і душею тоді все приходить саме. Побувавши тут 10 днів людина уже не житиме так, як жила. Ми говоримо про гармонію з природою. І це треба відроджувати. Ліки з вулика можуть врятувати та допомогти, тому що лише через імунну систему ми можемо протидіяти тим чи іншим вірусам», - каже Віктор Кондрюк.

Як наголошує виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, проєкт зі створення лікувально-оздоровчого туризму допомагає підвищити економічний розвиток сіл Запруття, які знаходяться на межі Коломийського, Косівського та Снятинського районів.

«Матеївецька ОТГ має більше сільськогосподарський, промисловий потенціал. Але є і ця частина сіл по правому боці ріки Прут, де потрібно вишукувати потенціал. Один із них рекреаційно-туристичний. Власне це перша спроба його монетизувати через популяризацію таких місць. Тому пробуємо створити тут нові туристичні продукти. Для туристів, які зупинятимуться тут розбудовується інтерактив, створюється інфраструктура для оздоровлення та дозвілля», - зазначив Ігор Мельничук.

Наразі вже промарковано один із трьох зелених шляхів, який з’єднує села Корнич, Пилипи та Спас. Робота ще над двома триває.

До кінця року у межах проєкту встановлять 12 інформаційних стендів та 20 вказівників, котрі вестимуть туристів до місцевостей, де ті зможуть оздоровитись та полікуватись. Загальна протяжність таких маршрутів становитиме 41,5 км, а вся інформація про них міститиметься на карті Google.

На прикладі сіл Запруття – Тростянка, Пилипи, Грушів, Кропивище будується мережа зелених шляхів: велосипедних, кінних та пішохідних. На їхню карту нанесли об’єкти комерційної діяльності, таким чином формуючи для туристів мережу лікувальних послуг.

Другий маршрут це лінія між селами Тростянка, Дебеславці, Пилипи, а третій з’єднуватиме Тростянку, Кропивище та Спас.

Новоутворенні маршрути об'єднають з уже наявними шляхами у Коломийській та Нижньовербізькій ОТГ.

Заступник голови Матеївецької громади Любомир Веселовський підкреслює, розвиваючи в ОТГ оздоровчий екотуризм, намагаються створити перспективу для ОТГ.

«Не всі люди хочуть відпочинку на машинах та на підйомниках. Дехто хоче просто пройтись, але прагне знати куди пройтись. А хтось хоче подихати свіжим повітрям, позбирати гриби, дізнатись історію краю. Це все ми вкладатимемо у програму розвитку громади», - зазначив Любомир Веселовський.

Ігор Мельничук додає, Прикарпаття  щороку відвідують чотири мільйони туристів. За даними досліджень, 80% з них їздять переважно до Буковелю та Яремче.

«Однак наша область багата не лише гірськолижними курортами, але й іншими туристичними місцями. Тому необхідно їх популяризувати та працювати над розвитком інфраструктури. Важливим аспектом проєкту стане налагодження взаємодії між локальним бізнесом та органами місцевого самоврядування. Лише спільна робота стане передумовою соціально-економічного розвитку», - резюмував Ігор Мельничук.


Довідково:

Проєкт здобув перемогу в конкурсі Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати - Україна» у рамках проєкту Карпатська мережа регіонального розвитку спільно з міністерством розвитку громад і територій України, Закарпатською. Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями, що фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Програми підтримки регіональної політики.

Фотогалерея


16.10.2020 2318
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466