Вчора, 8 липня, відбулося засідання 11 чергової сесії Івано-Франківської міської ради.
Фіртка підсумувала, про що йшлося на засіданні та які рішення прийняли депутати.
Зокрема, внесли зміни в рішення про встановлення місцевих податків і зборів на території тергромади.
Місто запроваджує поділ на чотири паркувальні зони. Плата за паркування встановлюється відповідно до зон.
- у першій зоні паркування – у розмірі 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
- у другій зоні паркування – у розмірі 0,05 відсотка;
- у третій зоні паркування – у розмірі 0,03 відсотка;
- у четвертій зоні паркування – у розмірі 0,015 відсотка.
Також на автошляхах поблизу Івано-Франківська встановлять перші камери автофіксації порушень правил дорожнього руху.
"Камери встановлюють МВС. Ми підводимо світло і забезпечуємо функціонування камер. В принципі, міському бюджету це вигідно, адже це контроль водіїв, так само штрафи йдуть у міський бюджет, це велика перевага," - зазначив заступник міського голови–директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак.
Камери встановлять вже наступного тижня на Крихівецькій, Тисменицькій та Галицькій трасах.
Франківські депутати звернулися до міністра молоді та спорту та президента України з проханням перенести святкування Дня молоді на 12 серпня.
Депутати націлені позбутися радянських традицій, оскільки наприкінці червня День молоді відзначається лише у Російській Федерації, Узбекистані та Республіці Білорусь.
Нагадаємо, що в Україні День молоді відзначається в останню неділю червня.
Також на сесії ще вісім учасників АТО/ООС отримали квартири в межах проєктів "Соціум" та "Житло воїнам АТО". Серед них — одна жінка.
Зокрема, документи на власне житло отримали Олександр Брагар, Василь Тишківський, Руслан Попович, Зіновій Шеленко, Петро Захарук, Андрій Заліпський, Петро Рудницький та Наталія Кошик.
Крім того, депутати підтримали звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій у Верховній Раді України щодо проголошення 24 серпня Днем відновлення Незалежності України.
У повідомленні йдеться, що 22 січня 1918 року проголошений IV Універсал Центральної Ради Української Народної Республіки, яким відновлено національну державність Української нації. Але з 18 березня 1921 року по 23 серпня 1991 року територія України була окупована. Окупацію територій Української Народної Республіки здійснювали РСФСР, а згодом СРСР, Польська Республіка, Чехословацька Республіка, Королівство Румунія, Королівство Угорщина, Німецька імперія.
Тому депутати прагнуть відновити історичну справедливість.
Ще одне звернення стосувалося чергових спроб депутатів нівелювати норми Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
"Вимагаємо не допустити чергової спроби нівелювати норми Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та відхилити проекту закону № 5727 «Про внесення змін до статті 48 Закону України «Про вищу освіту» щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземців та осіб без громадянства» та не виносити його на розгляд Верховної Ради України", - йдеться у зверненні.
Окрім цього, 40 мільйонів гривень надходжень може втратити Івано-Франківськ, якщо нардепи у другому читанні ухвалять законопроєкт про те, щоб із місцевих бюджетів забрати 5 % акцизу від продажу цигарок.
Івано-Франківська міська рада звернулася до голови Верховної Ради та нардепів із проханням не підтримувати законопроєкт, який може позбавити громади цих надходжень.
Законопроєкт № 5600, що пропонує спрямувати 5 % акцизного податку з продажу цигарок не у місцеві бюджети, а в державний, забере з бюджетів усіх територіальних громад України майже три мільярди гривень, каже депутат міської ради Степан Руднянин. 1 липня проєкт закону у першому читанні підтримали депутати Верховної Ради, а зараз Івано-Франківська міська рада просить нардепів не голосувати за нього у другому читанні.
Також Івано-Франківська міська рада вирішила включити десять нежитлових приміщень в місті у перелік об’єктів, які підлягають приватизації.
Зокрема, мова йде про десять приміщень у будинках на вулицях:
вул. Пулюя, 2А;
вул. Галицькій, 22;
вул. Мазепи, 179;
вул. Дністровській, 26;
вул. Кривій, 4А (площа 42,2 кв.м);
магазин на вулиці Довженка, 14;
вул. Сухомлинського, 6/2;
вул. Тролейбусній, 14;
вул. Бандери, 7А;
вул. Січових Стрільців, 7.
На сесії депутати підтримали створення нового комунального підприємства «Франківськ-Агро». Підприємство функціонуватиме на базі АТ “Івано-Франківський локомотиворемонтний завод”.
"Якщо підприємство себе позитивно зарекомендує, маємо на меті обробляти людські паї, та в рахунок цього поповнювати міський бюджет. Крім того, це будуть нові робочі місця", - зауважив міський голова Руслан Марцінків.
Читайте також: