У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника виношують ідею зонування Ботанічного саду з використанням традицій різних регіонів світу.
З цією метою днями відбулася робоча нарада щодо діяльності та розвитку Ботанічного саду, пише Фіртка з посиланням на пресслужбу ПНУ.
У ній взяли участь ректор Ігор Цепенда, проректор з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку Ярослав Шинкарук, депутат Івано-Франківської міської ради Роман Харук, директор Ботанічного саду Роман Стефанюк, начальник юридичного відділу університету Тетяна Блаженко.
Особливу увагу учасники зустрічі звернули на проведення у саду цікавих пізнавальних екскурсій для дітей та батьків.
Також окреслили конкретні шляхи вирішення питань щодо завершення юридично-правових норм, які стосуються меж Ботанічного саду. Адже Ботанічний сад Прикарпатського університету створений на виконання Постанови Верховної Ради України від 22 вересня 1994 року №177-ВР «Про програму перспективного розвитку заповідної справи в Україні (заповідники)». Метою вказаної програми є поліпшення умов для збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду як національного надбання, забезпечення подальшого науково обґрунтованого розвитку заповідної справи в Україні.
Ботанічний сад — це науково-дослідний структурний підрозділ, у якому проводиться накопичення колекцій рослин з метою їх вивчення, збереження, культивування та акліматизації. У Ботанічному саду проводяться науково-дослідні, навчальні та просвітницькі заходи зі студентами університету, передусім студентами та аспірантами природничого факультету.
Зручне місце розташування Ботанічного саду в околиці міста Івано-Франківська має добрі перспективи для розвитку додаткових культурно-просвітницьких заходів для мешканців міста, що передбачено планами стратегічного та тактичного розвитку.
Раніше йшлося, що в Ботанічному саду Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника створять парк культури країн Сходу. Про це у соціальній мережі Facebook повідомив ініціатор його створення Денис Квасов:
"Тепер про сам парк. Основна ідея — показати франківцям і гостям міста культуру трьох країн: Японії, Китаю та Кореї. Для нас вони екзотичні і цікаві, але інколи здаються майже одним і тим же. Насправді, вони є різними, і три окремі зони в парку покажуть цю різницю. Це буде чудовим місцем для відпочинку і проведення різних культурних заходів".