Найвисокогірніше судноплавне озеро Тітікака славиться не тільки тим, що інки втопили в ньому свої скарби (є така версія), але і плавучими островами, створеними плем'ям Урос. Саме вони і ваблять мільйони туристів з усього світу...
Острови Урос робляться з очерету. Спочатку його висушують, потім змочують для еластичності, потім знову підсушують і тільки після цього очерет годиться для спорудження цього житлового плавзасобу.
Товщина острова - 1,5-2 метра, площа буває дуже різною, в залежності від призначення. Острови не плавають у повному значенні цього слова, вони прикріплені до очерету (великого каменя, увіткнути в дно колоді) і впродовж "життя" залишаються на одному місці. Переміщують їх тільки в разі гострої необхідності, якщо наприклад рівень води опустився, від чого острову загрожує небезпека сісти "пузом" на мул, і, як наслідок, швидко згнити.
Взагалі, очерет для племені Урос - не тільки "земля", але і засіб пересування (з нього роблять красиві човни), сировина для сувенірів, господарських пристосувань, посуду і навіть їжа. Серцевину висушують, розмелюють і готують різноманітні смачні страви, пише Вебочка.