Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень діти отримують захист від 10 інфекційних захворювань: кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту.
Передає Фіртка з посиланням на МОЗ.
"У новій інформаційній кампанії Міністерство охорони здоров'я України, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликають українських батьків зробити дітям необхідні планові щеплення до початку нового навчального року", - йдеться в повідомленні.
Держава закуповує всі вакцини, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень. Тож батькам потрібно тільки звернутися до сімейного лікаря або педіатра, щоб зробити щеплення дитині.
У міністерстві додають, що попри те, що регіони забезпечені необхідною кількістю вакцин, темпи щеплення повільні. За даними Центру громадського здоров’я, на кінець червня цього року тільки 38 % дітей у віці 6 років були вакциновані від поліомієліту і 31,6% — від дифтерії та правця.
"Пандемія негативно позначається на темпах рутинної вакцинації, і така ситуація склалася в багатьох країнах світу, Але минулий рік показав, що навіть на піку захворюваності на COVID-19 ми можемо мати високий рівень охоплення щепленнями від вакцинокерованих хвороб. Ці захворювання нікуди не ділися, тож переривання планової вакцинації є дуже загрозливим для здоров’я українців", - зазначив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
У МОЗ думають про недопуск нещеплених студентів до гуртожитків
Для шкіл, в яких вакциновано 80% працівників, влаштують конкурс з цінними призами