Пізнання Китаю в ритмі танцю

 

Його подорож до Китаю розпочалася з банального пошуку роботи. Активний, життєрадісний, талановитий Женя Безусов вирішив власним хобі заробляти гроші і не помилився.

 

Вже чотири місяці він у складі танцювального гурту мандрує Китаєм, троє іванофранківців (дівчина і двоє хлопців) та тернополянка виступають у нічних клубах Піднебесної. Поїхавши заробляти гроші, вони отримали незрівнянні емоції та відчули космополітичну сутність життя.

 

 

Женя Безусов має багато покликань та не менше захоплень. Лише влітку його друзі вітали з тим, що він став учасником всеукраїнського проекту "Танцюють всі", а згодом найрідніші вже проводжали хлопця у незбагненну для українця Піднебесну.

 

 

"Мама не переживала, але й не хотіла, щоб я їхав, бо це далеко і надовго. Більше проблем з батьками було у дівчат. Тут немає рабства, але є погані менеджери, і дуже важливо потрапити в хороші руки. Першого разу нам не пощастило. Коли ж розірвали контракт з агентом, за три години знайшли іншу роботу. А ще в Китаї мені подобається те, що тебе ніхто ніколи не змушує вживати спиртне. Їм все одно, що ти п’єш, це може бути чай", – розповідає Женя Безусов через одну із соцмереж.

 

Хлопець пригадує, що вже з перших днів отримав одні з найсильніших вражень від Китаю – здивували запахи та вміння китайців завиграшки конструювати складні речі.

 

 

"Перший тиждень жили на мандаринах і бананах, тому що їжа дуже гостра і специфічна на смак. А коли йшли вулицею і звідкись заносило запахи, у друзів був напад нудоти. Зараз звикли, і все смачне", – розповідає про одне з перших випробувань у чужій країні Женя. Та за чотири місяці класична китайська трапеза їм суттєво набридла. "Хліб тут надто солодкий, тож основна їжа – рис, інколи їмо макарони. М’ясо зазвичай використовують як приправу, а нам уже хочеться борщу, вареників!"

 

 

У цій країні дивного комуністичного капіталізму насправді дуже багато зроблено для людей, їхньої зручності та комфорту. Звісно, досі є традиційні нетрі, де живе біднота, але більшість людей все-таки мешкають у пристойних районах.

 

 

Як китайцям при такій кількості населення вдається будувати просторі будівлі й широкі дороги, для Жені – загадка. Адже двоповерхові чи триповерхові транспортні розв’язки видаються дитячим конструктором, а не реальною дорожньою системою. Його щиро вразили широкі автостради й високотехнологічне метро, сучасні автобуси, тролейбуси, поїзди… Весь громадський транспорт – новий, красивий, з кондиціонерами, телевізорами й відеоспостереженням усередині – ходить за графіком.  

 

Женя запевняє, що у Китаї не бачив  жодної людини, яка б скаржилася на життя чи звинувачувала у своїх бідах інших. Китайці відкриті та життєрадісні. Вони об’єднуються за інтересами, грають в ігри і на музичних інструментах, співають, а інколи просто на вулиці танцюють чи роблять фізкультурні вправи. Ніхто при цьому не соромиться, не дивиться на інших і не переймається тим, що про нього подумають люди.

 

 

"Білі" у Китаї вважаються незрівнянними красенями, з ними прагнуть сфотографуватися. "Коли ми йдемо вулицею у мегаполісі, на нас не дуже звертають увагу. Особливо озираються в селах, усім цікаво торкнутися твого носа, зазирнути в очі, зачепити волосся – іноді відчуваємо себе, як в зоопарку", – ділиться враженнями танцюючий мандрівник.

 

Також існує мовна проблема, адже англійською китайці майже не розмовляють. "Говорять тільки китайською. Я вже 30-40 слів знаю, але тут така штука, що в кожній провінції інша вимова, інколи місто з містом не порозуміється", – продовжує Женя.

 

За чотири місяці перебування в Піднебесній хлопець дізнався чимало про цю неймовірну країну. За плечима їхнього танцювального гурту 13 китайських міст. Хлопець розповідає про безкінечні перельоти та переїзди швидкісними потягами: "Коли за чотири місяці у тебе 190 виступів, таке життя викликає залежність. Це як наркотик. Та я жодного разу не відчув, що йду на роботу. Інколи, коли платять зарплату, я дивуюся, за що такі гроші. До Китаю сильно звик – до постійних переїздів, погодинного чекання в аеропорту. Єдине, до чого не можу пристосуватися, – до перельоту літаками, цього страшно боюся".

 

 

Китай розвивається шаленими темпами, але рівень культури зростає куди повільніше. Тут досі вважається нормою викидати сміття з вікна чи просто під ноги, плювати на вулиці. Також дивують поведінка і виховання китайців: "Якщо у нас можна зустріти водія маршрутки, який палить, то тут можна зустріти пасажирів, які палять у маршрутці і кидають недопалки під ноги. Тут може сидіти в кафе дівчина і, вибачте, пустити відрижку на весь зал, і це нормально. А ще неймовірно дратує, коли вони їдять, не закриваючи рот, і постійно плямкають. І це такий хор!"

 

Загалом, ті міста, в яких побували танцюючі мандрівники, справили на них незабутнє враження. Дуже багато зелені, різноманітний клімат, незліченна кількість фруктів, відчуття мегаполісу й маленького містечка водночас, поєднання минулого і майбутнього та мурашник люду… Ще не повернувшись на Батьківщину, вони планують знову поїхати в цю країну контрастів.

 

"Додому дуже хочеться. Просто побачити сім’ю, привезти сувенірів, побути з ними – і назад. Коли повернемося – секрет. Це сюрприз для друзів, але дуже скоро!" – каже на прощання Женя.

 

Галицький КореспондентІрина ТИМЧИШИН

 


10.03.2015 Ірина ТИМЧИШИН 1557 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466