Про це йшлося сьогодні на позачерговому засіданні Уряду.
За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, сьогоднішня катастрофа це не перший випадок. Надзвичайні сильні паводки були у 1998, 2008 роках, інформує Фіртка.
«Звичайно після кожного лиха робляться висновки. Але, маючи такі випадки, я доручаю профільним міністерствам, агенціям розробити програми, проєкти по усуненню причин таких катастроф у майбутньому. Повинні бути превентивні заходи й треба працювати на результат, а не для галочки», - сказав Денис Шмигаль.
читайте також: Чи вплинула вирубка Карпат на повінь на Івано-Франківщині: Шмигаль каже, що питання до науки
Мова про системну роботу щодо закріплення дамб, укріплення берегів, збереження заплав і дуже важливо недопущення незаконної вирубки лісів.
«Звичайно ліс не дамба і точно не врятує від місячної норми опадів. Але експерти і науковці кажуть сьогодні, що ліс є важливим фактором для забезпечення екологічної ситуації особливо у гірському регіоні Карпат», - зазначив Денис Шмигаль.
В Уряді визначили перші кроки для змін.
«Проведення аудиту Держлісагенства та зміни керівництва більшості лісгоспів, які роками сиділи на цих посадах. Тепер за дорученням президента Кабмін оперативно узгодить відповідні проекти по національній інвентаризації лісів. Усі українські ліси можна буде побачити у кадастрах. Це дасть змогу державі правоохоронцям посилити контроль за незаконними вирубками», - розповів прем’єр.
За його словами це буде пріоритетною діяльність для нового міністра захисту довкілля і природних ресурсів Романом Абрамовським.
Від нього очікують рішень та публічної звітності.
Читайте також:
Шмигаль та Аваков оглядають наслідки стихії на Прикарпатті (ФОТО)
У Галичі евакуйовують пацієнтів з лікарні, серед яких є хворі на COVID-19 (ФОТО)
На Верховинщині гелікоптером евакуювали вагітну жінку (ФОТО)
Денис Шмигаль про повінь на Франківщині: Фактично, затоплення перевершує масштаб 2008 року (ВІДЕО)
Ще треба змінити керівництво Дністровського БУВР!