Підсумки тижня. Не зовсім святкові рефлексії

 

Традиційний період політичного затишшя в Івано-Франківську, зумовлений затяжними вихідними, після «совкового» першотравня продовжився святкуванням Дня пам’яті та примирення, чергової річниці Дня міста, традиційним Святом ковалів та ярмарками, які заполонили центр. Та навіть друга частина вихідних надала певні цікаві інформприводи.

В соцмережах жваво обговорювалось встановлення бруківки на вулиці Коновальця поряд з університетом права імені Короля Данила Галицького. Сам цей факт в порівняння з однотипними містить деякий прихований, глибший контекст. Кілька метрів бруківки, викладених «вишиванкою», стали першим подібним прецендентом в Івано-Франківську хоч, наприклад, в тому ж Кам’янці-Подільському тротуари давно «одягнулися» в національну символіку. Обговорення ж велось не про вигляд бруківки, а стосовно вартості робіт. Як зазначив керівник департаменту ЖКГ Михайло Смушак, тротуарна вишиванка завдовжки 200 метрів коштувала 440 тис. грн. Ці витрати між собою розділили міський бюджет та згаданий університет. В обговореннях користувачі соцмереж натякали на те, що ціна завищена. Однак, можливо, основна причина полягає в тому, що насправді мало хто з мешканців Івано-Франківська цікавиться розподілом коштів міського бюджету. Скажімо, цього року з бюджету міста 300 тис. грн. піде на освітлення телевежі. Натомість на придбання пандусів (яких ой як у нас бракує) передбачено близько 100 тис.грн. Знайти логіку тут досить важко, а чи й взагалі можливо.

На тижні місто отримало приємний подарунок у вигляді чеського тролейбуса (б/у), але разом з тим стало відомо, що «Електроавтотранс» не планує найближчим часом купувати нові автобуси. Саме ж наведення ладу в Івано-Франківську, чого від комунальників активно вимагав міський голова до Дня міста, подарувало ряд приємних сюрпризів для містян як ось встановлення кількох кованих скульптур на вулиці Т.Шевченка, ініціювання розміщення десяти (на все місто) антипаркувальних стовпчиків з кріпленням для велосипедів чи нанесення першої в місті розмітки велопереїзду на вулиці Грушевського. Щодо останнього втім маємо певну недоречність, адже досі немає жодного знаку, що там не пішохідних перехід, а саме велопереїзд. Але навіть не це важливо – цікаво звернути увагу на мотивацію намагань комунальників. Міська влада прагне підняти рейтинг перед місцевими виборами, а окремі її представники розуміючи всю скруту теперішнього становища прагнуть зробити все, щоб залишитись на власних посадах. Та у всій цій ситуації є один позитив – новий міський голова, навряд, залишить людей з старої команди Анушкевичуса. Зрештою, будь-яка плинність кадрів є шансом на зміни. Тому з такого можна лише порадіти.

Одним з перших сигналів початку нового витка політичного процесу в Івано-Франківську стало обрання Петра Шкутяка головою івано-франківського осередку пропрезидентської  партії «Солідарність». Шкутяка вже встиг привітати нардеп Олександр Шевченко, який не так давно вів з ним запеклу боротьбу для обрання до Верховної Ради від Івано-Франківська. Не останню роль в такому виборі, вірогідно, відіграла роль батька адже Зіновій Шкутяк останнім часом користується довірою голови Івано-Франківської ОДА, відтак наближений до влади. Змінивши позиціонування Петро Шкутяк додасть балів президентській партії перед місцевими виборами. Але чи не буде від цього більше мінусів для молодого політика враховуючи нинішні політичні рейтинги. Для того, щоб робити висновки потрібен певний час.

Місцеві «ударівці» спільно з «Громадським форумом Івано-Франківська» (Юрій Соловей) ініціюють «Народні Праймеріс» (попереднє обрання кандидатів від партії самими виборцями). Як іміджевий крок – ідея цікава. Однак питання полягає в самій процедурі її реалізації. Свого часу таку ініціативу публічно запустив Сергій Тігіпко зі своєю «Сильною Україною». Не варто нагадувати з ким потім співпрацювали люди, які пройшли «тігіпківські праймеріс».  

 При щойно відкритому Офісі реформ в Івано-Франківську, який покликаний доносити до населення інформацію  про адміністративно-територіальну реформу (директор Д.Дзвінчук) обрано керівництво профільних напрямків Громадської ради. Прізвища: Романюк, Волковецький, Олійник, Шкутяк (старший). Старі кадри знову в шоколаді. Можна не сумніватись, ті хто прагне бути ближче до влади час від часу з’являтимуться в схожих інституціях. Колода все ж має обмежену кількість ігрових карт, а помічені карти,безперечно, кращі, ніж невідомі нові.

 

 

Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=blogs&p_id=47934


16.05.2015 Василь Кедик 1728 0
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466