Торік роботодавці найчастіше шукали продавців, водіїв та вантажників. Пошукачі ж найбільше відгукувалися на вакансії категорії «Початок кар’єри/студенти».
Такі дані наводить аналітична служба OLX Робота, дослідивши тенденції на ринку робітничих професій за 2021 рік, передає Фіртка.
Так, у 2021 році роботодавці найактивніше шукали працівників у сфері «Роздрібна торгівля/продажі/закупки» — 27% пропозицій від усіх оголошень за рік.
У регіонах країни у топі знаходилася позиція «продавець» — понад 30 тисяч вакансій, що втричі більше ніж минулого року. В середньому таким спеціалістам пропонували зарплату в 10 тисяч гривень.
На другому місці за кількістю оголошень виявилась категорія «Транспорт/логістика» – 18% від усіх пропозицій за рік. Тут серед найбільш затребуваних спеціалістів були водії з середньою заробітною платою у 19,6 тисячі гривень та вантажники – 11,2 тисячі гривень.
Крім того, у рейтинг п'яти найпопулярніших спеціальностей у 2021 році потрапили також кухарі та різнороби, яким платили в середньому по 12,5 тисячі гривень. Для порівняння, у 2020 році кухарі займали лише сьому позицію, а різнороби навіть не увійшли у десятку.
Середня заробітна плата по Україні у робітничих сферах у 2021:
-
Робота за кордоном: 36 960 гривень;
-
Будівництво: 18 250 гривень;
-
Транспорт/логістика: 16 750 гривень;
-
Виробництво/енергетика: 13 500 гривень;
-
Початок кар'єри/Студенти: 12 450 гривень;
-
Роздрібна торгівля/продажі/закупки: 11 118 гривень;
-
Готельно-ресторанний бізнес/Туризм: 11 000 гривень;
-
Домашній персонал: 11 000 гривень;
-
Охорона/безпека: 9 812 гривень;
-
Сервіс і побут: 9 075 гривень.
Яким спеціалістам платили найбільше?
Найвищу середню зарплату роботодавці пропонували далекобійникам – 60,5 тисячі гривень.
Проте більшість високооплачуваних робітничих спеціальностей у 2021 була зосереджена у категорії «Будівництво». Такі пропозиції були переважно у Київській області, промислових регіонах, як Дніпропетровщина та Запорізька область, та туристичних, як, наприклад, Івано-Франківська та Львівська області, де активно будуються туристичні об’єкти.
Роботодавці пропонували робітникам на будівництві від 20 тисяч (екскаваторник) до 35 тисяч гривень (фасадчик) щомісяця в залежності від спеціальності.
Діапазон різниться також залежно від регіону. Наприклад, найбільшу заробітну плату пропонують плиточникам на Львівщині — 52,2 тисячі гривень, а найменшу у Харківській області — 21,5 тисячі гривень.
Трансформація ринку праці в умовах пандемії
«Карантин та необхідність вакцинації не знизили попит на ринку праці минулого року. Висока активність спостерігалася у тих сферах, де працівники підлягають обов’язковому щепленню, наприклад, продавці або адміністративний персонал.
Водночас роботодавці адаптуються до нових змін. Все більше з них готові проводити онлайн-співбесіди з кандидатами та брати працівників на віддалену роботу. Найбільше онлайн-співбесід пропонували у категоріях «Початок кар’єри/Студенти» — 43%, а найменше — у сфері «Охорона/безпека» (6,5%) та «Виробництво/енергетика» (7%).
Також саме для початківців пропонували найбільше вакансій віддаленої роботи — 55% від усіх пропозицій», — поділилася Марія Абдулліна, керівниця напрямку OLX Робота.
Зауважимо, що на вакансії з можливістю співбесіди у режимі онлайн та віддаленої роботи відгукується більше охочих.
Так, в категоріях «Початок кар’єри/студент», «Охорона/Безпека», «Будівництво», «Домашній персонал» та «Сільське господарство/агробізнес/лісове господарство» кількість потенційних кандидатів на одну вакансію зі співбесідою в онлайні складає 10-15 осіб.
Нагадаємо, відомо, скільки роботодавців планують підвищити зарплати у 2022 році.
Крім того, для 84,8% українців найважливішим критерієм під час вибору роботи є рівень заробітної плати. Менш важливими для опитаних є страхування, оплата навчання, компенсація проїзду, бонуси та цікаві завдання.
До слова, в Україні найбільше трудових мігрантів, які працюють за кордоном, походять із Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської та Львівської областей.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: