Усі військові частини та підрозділи Сил територіальної оборони, які формуються на Прикарпатті, вже отримали свої пункти постійної дислокації.
Про це кореспонденту Фіртки розповів командир 102 окремої бригади територіальної оборони підполковник Юрій Копадзе.
Нагадаємо, надання окремих приміщень та територій для розміщення підрозділів ТрО передбачено Законом України «Про основи національного спротиву».
Вимоги до таких пунктів нещодавно озвучив Міністр оборони України Олексій Резніков.
«Якщо взяти батальйон, наприклад, там мають бути приміщення для постійного перебування 45 осіб та резерву, робочі місця, режимно-секретні об’єкти, приміщення для зберігання зброї та боєкомплекту, відповідно охорона, сигналізація, підключена на пульт; місце для транспорту і запасу палива, складські приміщення тощо», - пояснив Олексій Резніков.
Як стверджує Юрій Копадзе, сьогодні, для розміщення військових частин територіальної оборони, а це, нагадаємо: управління 102-ї бригади та сім окремих батальйонів територіальної оборони (по одному у кожному районі області та один – в обласному центрі) - на Прикарпатті вже підібрано вісім майнових комплексів.
«Із них три майнових комплекси, де будуть розміщуватись (підрозділи ТрО – ред.) – на фондах Міністерства оборони і п’ять майнових комплексів – це було погоджено і є всі погодження з органами місцевого самоврядування щодо розміщення цих підрозділів на балансі територіальних громад тощо», - розповів командир бригади.
Зі слів Юрія Копадзе, наразі триває процес переміщення підрозділів територіальної оборони на пункти постійної дислокації, а з Івано-Франківською квартирно-експлуатаційною частиною укладено договори про оплату комунальних послуг.
Не всюди процес переміщення підрозділів до нових пунктів дислокації відбувається без складнощів.
Так, розмістити управління бригади та управління окремого батальйону ТрО міста Івано-Франківськ вирішено на фондах державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат».
Наразі отримано відповідне погодження. Втім, якщо одне з наданих приміщень – будівля управління ліспромкомбінату перебуває у нормальному стані: має підведені інженерні мережі, котел для опалення, зв'язок і є цілком придатним до експлуатації, то деякі інші будівлі не експлуатувались протягом близько десятиріччя і сьогодні занедбані.
«Є декілька будівель, які знаходяться в занедбаному стані, які не експлуатувались близько 10 років. Зрозуміло, що там немає ні води, ні каналізації, ні газопостачання, ні скла у вікнах, ні дверей. Вони потребують капітального ремонту», - розповідає комбриг.
Доводити до ладу вказані приміщення планують з допомогою органів місцевого самоврядування. Наразі вже досягнуті відповідні домовленості, визначається обсяг необхідних робіт та фінансування.
Докладніше про стан та перспективи розвитку військових частин та підрозділів територіальної оборони на Прикарпатті читайте у публікації «Щоб було кому захищати рідну землю: як відбувається процес формування підрозділів Сил територіальної оборони на Прикарпатті».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Територіальна оборона на Прикарпатті: на порозі важливих змін
Територіальна оборона на Прикарпатті: цьогоріч суттєво збільшилась кількість резервістів (ФОТО)
В Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди Дня територіальної оборони
Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська
На Івано-Франківщині стартує осінній призов
Військовий призов можуть скасувати у 2023 році — Корнієнко
Нардепи схвалили закон, який дозволяє без мобілізації призивати резервістів