П'ять міфів про COVID-19, які ніяк не вмирають

Боротьба з фейками вже давно є нагальною проблемою людства. Проте з настанням пандемії COVID-19 хвиля фейків та міфів почала вражати своїми розмірами.

Деякі міфи й досі вкорінені в розумах людей попри всі намагання спростувати їх.  Навіть за наявності сильних свідчень протилежного, віру людей в певні речі важко змінити, пише УП. Життя з посиланням на Scientific American. 

Які ж міфи виявились особливо живучими?

Міф 1. Новий коронавірус було спроєктовано в китайській лабораторії

Через те, що перші спалахи вірусу стали в Китаї, в місті Ухань, президент США Дональд Трамп, без жодних сильних доказів заявив, що вірус витік з уханської лабораторії. 

Після цього навіть розпочалися поширюватись конспірологічні теорії, що вірус було спроєктовано як біологічну зброю.

Ці твердження категорично відкидаються службами розвідки США.

Наразі існує науковий консенсус, що новий вірус має повністю природне походження.

"Даних, які б підтверджували, що стався випадковий витік з лабораторії наразі теж немає", каже китайській вірусолог Ші Женглі.  

Міф 2. COVID-19 не важчий за грип

Знову ж таки президент Трамп неодноразово повторював на початку пандемії, що хвороба нічим не відрізняється від грипу. 

І хоча наразі чітко визначити летальність COVID-19 не так просто, епідеміологи стверджують, що вона вище за летальність від грипу.

За підрахунками Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC) від грипу штатах щороку гине  від 12 000 до 61 000 людей.

Станом на 20 серпня в США від COVID-19 загинуло 173 000 людей. 

До того ж люди хоча б частково мають імунітет проти грипу завдяки вакцинації чи після попередніх зустрічей з вірусом.

Отож ні, новий коронавірус це не "просто грип".

Міф 3. Маски не потрібні 

Дійсно, ранні рекомендації щодо носіння масок від CDC та WHO були суперечливими та непослідовними.

Але наразі у сфері громадського здоров'я панує консенсус підкріплений чисельними дослідженнями: маски стримують розповсюдження вірусу. 

Проте попри всі докази, люди й досі відмовляються їх носити, вважаючи, що ця вимога порушує їхні права та свободи.

Міф 4. Гідроксихлорохін  ефективне лікування проти COVID-19

Коли одне маленьке французьке дослідження, яке тепер всі критикують, припустило, що ліки проти малярії можуть бути ефективні в боротьбі з новим вірусом, Дональд Трамп та інші почали рекламувати препарат попри все новіші докази того, що він не працює.

Спочатку адміністрація з контролю ліків та харчових продуктів США (FDA) схвалила гідроксихлорохін та хлорохін для деяких пацієнтів з COVID-19. 

Проте потім FDA видала нові рекомендації, в яких застерігала щодо прийому цих ліків. 

Також декілька досліджень показало, що згадані ліки не є ефективною профілактикою захворювання для тих, хто мав контакт з хворими на COVID-19.

Міф 5. Ми можемо отримати колективний імунітет, якщо просто дозволимо вірусу вільно циркулювати у соціумі

На початку пандемії були спекуляції щодо політики, які обрали Велика Британія та Швеція.

Здавалося, що уряди цих країн вирішили дозволити вірусу вільно поширюватись до досягнення колективного імунітету.

Проте Велика Британія потім ввела повноцінний карантин.

А щодо успіху шведської стратегії й досі є певні сумніви.

Експерти вважають, що для того, щоб розвинувся колективний імунітет, потрібно, щоб на захворювання перехворіло 60-70% населення.

І враховуючи рівень летальності вірусу, це може завершитись мільйонами смертей.

Наприклад, Швеція має суттєво більше випадків смертей, ніж сусідні країни.

І економіка все одно постраждала попри рішення не вводити карантин.


21.08.2020 1658
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466