Пес і місто: власники собак про те, як зробити Франківськ зручнішим

 

Майданчик з перешкодами, особливі години для вигулу, податок на пса і  обов'язкові курси дресирування, − UFRA дізналася, чого бракує власникам собак у Франківську, щоб почуватися в місті комфортно зі своїми улюбленцями і жити в мирі з тими, хто собаки не має.

 

Ліля

Арчі, лабрадор

Місця для вигулу немає. Зараз використовую «запасні поля» (позаду стадіону «Рух»), але було б чудово мати місце, де собаки могли б побігати. В нас пес мирний, але якщо поруч діти, може й захотіти якусь іграшку собі взяти, тож потрібно гуляти постійно з повідком.

Одяг на тваринах? Він тільки закриває тваринку, за прикрасами ми не бачимо собаку. Ні розумних очей, ні красивої масті. Хоча, деяким собачкам взимку без комбінезона ніяк.

Чи беру з собою собаку на вихідні? Так, у нас машина, тож не важко вивезти його на річку. Збираємось родиною – обов’язково беремо собаку, він уже як член сім’ї.

Міша

Балто, чау-чау

Варто зробити спеціальні місця для вигулу собак, адже не дуже гарно, коли пес гуляє і заважає навколишнім. Дуже шкода, що пересохло джерело. Раніше там давали собакам попити. Якби цю проблему вирішили – було б чудово.

Який одяг? Подивіться на нього, він може взимку на снігу спати.

На річку його не поведеш, він довго сохне. Далеко не їде, бо йому спекотно. Тому, гуляємо тільки в парку, вранці та ввечері, коли немає спеки.

Ірина

Тобі, метис пінчера і той-тер'єра

Зазвичай гуляємо в парку, але собака супроводжує мене всюди, ходить на роботу. Нещодавно, їхали на Буковель разом.

У місті проблеми з безпритульними собаками. Я розумію мамусь, які бояться за діток. Є благодійна організація «Дім Сірка», ці люди роблять все, що можуть. Але, як не дивно, «палки в колеса» їм ставить саме влада. Мені дуже подобається досвід європейців. З господарів береться податок, і за цей кошт будуються майданчики для вигулу і притулки.

Я затята собачатниця і родина моя вся така, тому часто беремо цуциків на перетримку. Завжди була з собаками. Коли одружилась і переїхала від батьків, довго не змогла без собаки – на Новий Рік написала оголошення і відразу забрала. Це мій маленький дружок.

Взимку вдягаю його, щоб легені не простудити, але, на мою думку, деякі господині перебільшують з аксесуарами.

Стелла

Блек, німецька вівчарка 

Варто змінити свідомість людей, щоб вони несли відповідальність. Люди заводять собак, але держава не зобов’язує їх бути відповідальними і від цього страждають тварини. Тому що, якби люди знали, що мають заплатити податок, вони б тричі подумали, чи готові до утримання собаки.

По закону собака має здати тест на «собаку-компаньйона», тобто кінологічну підготовку. І, знову ж, є закон, що собака має бігати без намордника і повідка, але перед цим я маю її застрахувати і буду нести відповідальність за неї. Чому б не створити спеціальну школу або курси? Наприклад, я ходжу щотижня на загальні курси дресирування, на Нацгвардії. Якби зобов’язати людей відвідувати такі курси – це було б більш масово.

Я не схвалюю ідею робити майданчик для собак. Скоріш за все, виділять маленьку територію, на якій неможливо буде вигулювати собак, бо вони конфліктуватимуть. Думаю, краще просто дозволити вигул собак у певні години.

В нас немає жодного майданчика з лінією перешкод. Багато грошей на це не потрібно, все робиться з дерева.

Люди мають бути людяними, проявляти любов і відповідальність до тварин. Кожна собака залежить від  хазяїна, від його виховання.

Галя

Дорна, бродяжка

Дорну ми не шукали, вона сама нас знайшла. З’явилася звідкілясь на нашій вулиці, ніхто її не хотів брати до себе, лише час від часу підгодовували. Я тоді була молодшою і намагалась переконати батьків взяти її, але мало хто захоче пригріти біля себе дорослу дворнягу. Мої батьки – не виняток. Ніколи не забуду ранок, коли тато, виходячи зранку на роботу просто стояв біля дверей, не рухаючись, потім різко затраснув двері, відправив мене до моєї кімнати і про щось довго розмовляв з мамою. Пізніше мені дозволили виглянути за двері і я побачила своє собача з купою маленьких клубочків. Така маленька, перелякана, тремтіла уся. І з фірмовим жалісливим поглядом, який дворнягам вдається особливо якісно.

Було б класно, якби всі прибирали за своїми песиками. А ще мене дуже хвилює питання бродяг. Це неправильно, коли песики змушені виживати на вулиці. Кожна така тваринка заслуговує на ласку, їжу, теплий дім. Мені в цьому плані дуже подобається досвід Німеччини. Вони там виплачують певну суму громадянам, які забирають собак з притулків. Тому в німецьких фільмах часто зображують панків, хіпі, чи просто диваків, які воліють не працювати, а доглядати за собаками. У нас же навіть притулків немає. А ті, що є, заледве виживають завдяки громадській ініціативі.

Денис

Сонька, метис з родини пінчерів

Ми її отримали за два-три дні перед  Святим Миколаєм. До мами прийшла працівниця на роботу і з-під курточки дістала маленьке щеня. Тоді була дуже холодна зима й морози, шкода було його  викидати. Думали, що знайдуться господарі. Але так вони і не знайшлися, й ми звикли, от так вона вже ночує в нас п’ятий рік.

Аби було краще жити з собаками, потрібно більше майданчиків для вигулу. Якщо не нові відкривати, то просто розширювати ті, що вже є. Створити щось на кшталт дитячих майданчиків, тільки для собак. Наприклад, поставити шини, щоб вони вчились команді «Бар’єр». Але є ще собаки різних категорій – бійцівські, службові та інші. Тому я думаю, було б доцільно робити майданчики на різну тематику, щоб можна було виконувати спеціальні вправи для кожної породи.

Оля

Рона, німецький боксер

В дитинстві в мене була собака такої породи, і от вирішила купити. Знайшла через інтернет. Класно, що ми дуже здружились із сімєю, в якої купили Рону, і тепер їздимо в гості одні до одних.

Якщо ми плануємо якийсь виїзд, вже знаємо:  дітям це взяти, а їй це взяти. Це невідємна частина нашої сімї. Навіть, коли йду на вихідні до сестри, вона знає, що варто підготуватись і до Рони.

Хотілось би майданчиків. Тут гуляєш, незручно якось, бо поховані хлопці і люди роблять  зауваження, особливо ті, що не люблять собак. Вони мають рацію, в певній мірі, але й ми – бо є район, але немає де гуляти. Я розумію, що потрібно починати з елементарного – прибирати за своєю собакою, корона від цього з голови не впаде.

Одяг для собак – це дуже круто, особливо взимку для короткошерстих собак. Якщо хтось любить подорожувати в гори – це чудовий варіант.

 

Наталь Темех, УФРА


17.08.2015 1503 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466