Системи відеоспостереження допомагають захищати як житлову, так і комерційну власність. Початковий вибір, попри кількість камер, що підключаються, стоїть у визначенні потрібного типу відеомоніторингу — дротового або бездротового.
Відмінності дротових та бездротових камер відеоспостереження
Термін бездротовий означає не спосіб отримання живлення до відеокамери, а обміну відеоінформацією. Дротовим пристроям для передачі відзнятого матеріалу потрібен кабель: для аналогових або цифрових систем використовується коаксіальний або інтернет кабель відповідно.
Бездротові камери обмінюються відео по Wi-Fi, тому їх підключають тільки до електромережі. Якщо відеокамера працює від акумулятора, вона називається автономною бездротовою.
Переваги та недоліки
Дротові відеокамери
Найчастіше від використання дротових охоронних систем відштовхує необхідність проведення кабельного розведення. Це потребує більше часу і підключення кабелями всіх компонентів. Також це ускладнює модернізацію чи переміщення відеомоніторингу, тому частіше вибирають інвестувати у нову, ніж переносити наявну систему.
Проте саме кабельна інфраструктура забезпечує на весь період експлуатації відеомоніторингу найважливішу перевагу — надійність: аудіо- та відеосигнали з камери передаються без переривання та перешкод. Ще одним плюсом вважається низька вразливість для злому.
Аналогові відеокамери працюють тільки з відеореєстратором, локальне або хмарне зберігання архіву таких пристроїв не передбачено.
Бездротові відеокамери
Бездротові камери відрізняються великою мобільністю в установці. Їх розміщують у зручних місцях, які мають стабільне покриття Wi-Fi сигналу. Під час вибору місця слід враховувати, що камеру підключають до джерела живлення.
Бездротові пристрої найчастіше вибирають, коли бажають мати можливість швидко модернізувати систему. Також такі камери легко брати із собою у нову квартиру чи офіс. Важливий плюс бездротових відеокамер — легкість налаштування через мобільний додаток. Більшість високотехнологічних ATIS, EZVIZ, IMOU, Dahua камер підключаються до Розумного дому через брендову або універсальну програму, наприклад, Google Assistant або Amazon Alexa.
Якщо Wi-Fi занадто повільний або камера знаходиться далеко від маршрутизатора, можливі збої або затримки відео. Поганий сигнал через підключення інших пристроїв — телефонів, ноутбуків, може іноді навіть перешкоджати доступу до перегляду в реальному часі з відеокамери.
Wi-Fi-камери можна використовувати як самостійну систему без підключення до відеореєстратора. Зберігання відеопотоку в хмарі вважається з одного боку плюсом, оскільки забезпечує доступ до архіву з будь-якої точки світу, з іншого — мінусом через необхідність оплачувати послуги зберігання.
Отже, який тип відеомоніторингу вибрати?
Якщо завдання полягає у побудові надійного та довговічного відеоспостереження, найкращим варіантом буде використання дротової системи. Дротове відеоспостереження найчастіше вибирають для захисту великих комерційних об'єктів, яким потрібні підвищені параметри безпеки.
Для швидких та гнучких рішень з мінімальним налаштуванням та витратами на монтаж краще вибирати Wi-Fi-пристрої. Бездротовий відеомоніторинг закриває базові потреби у безпеці та підходить для квартири, невеликого за площею будинку чи офісу.
Партнерський матеріал