Близько чотирьох тисяч українців переселилися на Прикарпаття через російсько-українську війну.
На обліку в обласному департаменті соцполітики станом на перше січня 2021-го перебуває 3 829 внутрішньо переміщених осіб (2 289 сімей), пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
З них працездатного віку - 1 857, діти - 978, люди з інвалідністю - 186 та 808 пенсіонерів.
Щомісяця переселенці отримують адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі оплату комунальних послуг. Найбільшу суму з обласного бюджету виплатили у 2019-му році - 15 880 000 гривень. Найменшу - у 2014-му.
За січень 2021-го сума допомоги для покриття витрат на проживання становила 1 242 678 гривень.
Головна спеціалістка відділу соцпідтримки ветеранів та внутрішньо переміщених осіб обласного департаменту соцполітики Галина Пасічник зазначила, що допомогу отримують усі переселенці, зареєстровані на початку пандемії.
"На даному етапі всім внутрішньо переміщеним особам не мають право припинити чи скасувати виплати, оскільки діють карантинні заходи. Якщо людина не працевлаштувалася, то ми не маємо право зараз припинити виплати. Можливо, після карантину вона працевлаштується", - каже Галина Пасічник.
За даними служби зайнятості, упродовж 2020-го послуги установи отримували 86 переселенців, з них 83 - мали статус безробітного.
За минулий рік працевлаштовано 32 людей. Станом на початок 2021-го статус безробітного мала 31 внутрішньо переміщена особа.
Серед безробітних з-поміж переселенців 58 % - жінки, 42 % - чоловіки. Найчастіше не можуть працевлаштуватися люди від 45-ти років.
За словами головної спеціалістки відділу соцпідтримки ветеранів та ВПО обласного департаменту соцполітики Галини Пасічник, основна проблема переселенців – відсутність житла. Чиновниця каже, що соціального житла та місць для компактного проживання в області немає.
Читайте також: