У Міністерстві оборони спростять порядок постановки на облік військовозобов’язаних жінок і переглянуть пріоритетність професій, споріднених з військово-обліковими спеціальностями, які, власне, і є підставою для постановки на такий облік.
Про це повідомила 17 січня заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр, повідомляє Фіртка.
Нагадаємо, наприкінці минулого року набрав сили наказ Міністра оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313, який суттєво розширив перелік жіночих професій, володарки яких підлягають постановці на облік військовозобов’язаних. Таке рішення вже спричинило масові невдоволення серед жінок.
Зі слів посадовиці, протягом 2022 року територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (колишні військові комісаріати) не притягуватимуть до адміністративної відповідальності жінок, чиї професії входять до переліку і які зволікатимуть з постановкою на військовий облік.
«Протягом 2022 триватиме перехідний період. Зараз ведеться робота над спрощенням порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій споріднених з військово-обліковими спеціальностями. Тож, будуть зміни про які Міноборони обов’язково повідомить.
Штрафів протягом 2022 не буде. Зараз це питання також вивчається на предмет можливих змін», - розповіла Ганна Маляр.
Зі слів заступниці Міністра оборони, наразі опрацьовується питання спрощення всіх процедур постановки на облік, при чому не лише жінок, а й чоловік. Посадовці розглядають також можливість цифровізації тих процесів, які технічно можливо перевести в онлайн.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Любий, мене мобілізували»: як реагують на військовий облік для жінок у соцмережах
Не всі захисники – чоловіки, і не всі чоловіки – захисники: чому 14 жовтня – свято не про стать