Жителі сіл та селищ міського типу частіше за містян стикаються зі спробами шахраїв продати їм відсутній товар за передоплатою.
Про це йдеться в дослідженні аналітичної служби OLX, передає Фіртка.
Як зауважили дослідники, це зумовлене тим, що жителі сіл гірше, ніж містяни ознайомлені з базовими правилами кібербезпеки. Зокрема, тільки 33% опитаних жителів сіл не обговорюють угоду за межами платформи та не відкривають посилання від незнайомих людей. Серед жителів міста таких трохи більше — 42%.
«Молодь трохи краще знайома з базовими правилами кібербезпеки, проте «загальний рівень навичок поведінки в онлайні залишається невисоким. Водночас найчастіше шахраї обдурюють покупців в Інтернеті через фішинг, пропозиції продати товар за передоплатою або повідомлень в месенджерах», – йдеться у повідомленні.
Зокрема, зазвичай атакують користувачів через популярні месенджери, а ось електронна пошта задля обману українців під час купівлі онлайн майже не користується популярністю.
Крім того, у 2021 році через фішингові атаки шахраїв 14% покупців під час шопінгу онлайн втратили свої кошти.
За даними дослідження, звертається до Кіберполіції лише кожен десятий українець. Найчастіше на шахраїв в Інтернеті скаржаться жителі Львівської області, а найрідше — жителі Одеської.
Зазначимо, що 80% випадків онлайн-шахрайства відбуваються в месенджерах Viber, Telegram та WhatsApp. Ця тенденція спостерігається в усіх вікових групах. Шкідливі посилання від шахраїв в різних месенджерах отримують 78% чоловіків та 88% жінок.
В OLX додали, що найкращий захист від шахраїв — це уважність користувачів та знання базових правил безпеки.
До слова, найпоширенішим порушенням у кіберпросторі в Івано-Франківську є онлайн-шахрайство.
«Одними із найпоширеніших видів Інтернет-шахрайства є шахрайства, які вчинені при купівлі-продажу товарів в інтернет-магазинах/дошках оголошень та телефонний фішинг, що передбачає отримання інформації про платіжну картку клієнта за допомогою телефонного дзвінка з проханням повідомити PIN-код, код CVV2/CVC2 чи іншу конфіденційну інформацію», – зазначають правоохоронці.
Декілька порад, як вберегтися від шахраїв:
- Ретельно перевіряйте інформацію, яку вам повідомляють.
- Не купуйте дорогі товари у невідомих продавців.
- Не поспішайте виконувати вказівки незнайомих людей.
- Не перераховуйте кошти на чужі карткові рахунки.
- Не вказуйте PIN-код карти в Інтернеті.
- Перевіряйте відгуки про продавця та продукцію
- Якщо стали жертвою шахраїв, повідомте про це в поліцію за телефоном «102».
Нагадаємо, онлайн-покупки сьогодні є найкращим способом покупок для українців. 73% опитаних відзначили, що з часу введення обмежень, пов'язаних з пандемією, вони стали частіше здійснювати покупки в Інтернеті.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Поширювали порно та продавали дані: від початку року на Прикарпатті викрили 16 кіберзлочинців
Покупки онлайн: Івано-Франківськ у ТОП-5 міст України за результатами пошуку авто — дослідження