Пекельні автобуси з Івано-Франківська

 

 

Відкриття нового автовокзалу в Iвано-Франкiвську влада міста та області розрекламувала як новий здобуток на шляху розвитку місцевого туризму та підготовки краю до Євро-2012.

 

На цьому здається дії владних мужів закінчилися. Адже високим чиновникам та депутатам, які зазвичай звикли пересуватися на позашляховиках, не доводиться користуватися анi самим автобусним вокзалом, анi автобусними маршрутами, які пропонують мешканцям та гостям Прикарпаття.


 
Спробую пояснити цим людям, що розважають свій електорат байками про щасливе туристичне майбутнє краю, як насправді виглядає пересування автобусами мiжмiського сполучення з нового автовокзалу в Івано-Франківську.


 
Подорож з Iвано-Франківська до інших міст починається в касi. Тут можна придбати квиток на автобуси мiжмiського сполучення й вирушити в дорогу. Зайнявши своє місце згідно купленого квитка, пильний пасажир часто стає свідком переговорів водія з численними бажаючими поїхати його рейсом.


 
«Iдiть он там пiд дерево,- каже водій жiнцi та вказує рукою на протилежний бік вулиці Колiйової, - i чекайте».


 
Пасажир з квитком, що зручно вмостився на своєму мiсцi, зручно проїде автобусом рівно 50 метрів до шлагбаума. Це останнє нововведення вигадала вокзальна адмiнiстрацiя з метою вiдконтролювати пасажиропотiк, забезпечити пасажирів сидячими місцями та перевірити придбані квитки. Сувора жіночка кожного разу перерахує пасажирів як курчат, звірить їх кiлькiсть з відомістю та побажає всім «щасливої  дороги».


 
Через хвилину пасажир з квитком зрозуміє, що це побажання було вельми цинічним. Вже за 30 метрів вiд шлагбауму автобус обступає юрба пасажирів-безбілетників. Декторi з них намагаються розрахуватися з водієм готівкою за проїзд тут же на вході, та шофер наказує швидше проходити до салону. «Заплатите пiзнiше або на виходi», - підганяє водій пасажирів.


 
Наступна зупинка мiжмiського автобуса вже за 100 метрів "під деревом" на Колiйовiй.
Тут ще зо 7-10 пасажирів наповняють салон. Сидячих місць вже давно немає. Стоять в проході, опираються на пасажирів з квитками, в салоні – спека, тіснота, гамір. Але це ще тільки початок пекельного рейсу.


 
Наступна зупинка автобуса - через 400 метрів на розi вулиці Колiйовоi та Незалежності - нові пасажири. Відтак - за 3 км – на виїзді з міста на Тисменецьку трасу. І скрізь безбілетники штурмом беруть автосалон. Переважна бiльшiсть підсаджених їде в районні центри по руху маршрутом, або ж просто в села.


 
Білети їм би навіть ніхто не продав з простої причини: автобус мiжмiський, а не «міжсільський». Зрештою в мiстi є автостанції, звідки автобуси везуть пасажирів в примiськi села. Існують також численнi зупинки приватного транспорту, звідки можна дістатися в усi крупнi районнi центри областi.


 
Проте це все не вирiшує проблем й пасажиропотiк зростає. Тому за відсутності достатньої кількості транспорту сільські мешканці вдаються до проїзду міжміськими автобусами.


 
Часом не купувати квитки в касі навіть вигідно самим пасажирам, адже їм за такий нелегальний проїзд доводиться платити дещо менше. Так, пасажири, які хочуть доїхати до Львова можуть дати водiю 30 гривень замість купувати бiлет за 43 грн. в касi. Нелегальнi грошi водiй мабуть забирає собi, може навіть й ділиться з адмiнiстрацiєю, або ще з ким.


 
Цікаво, що нi податкова інспекція, нi КРУ, нi жодна інша перевiряюча установа не займаються питаннями контролю за перевезенням пасажирів. Навіть ДАІ, яке ще в 2005 році справно було взялося зупиняти автобуси, якi перевозять стоячих пасажирiв, нинi спокійно спостерігає за пекельним автобусом, що їде з Івано-Франківська.


 
Сьогодні автобусні перевезення в Івано-Франківську вiдданi в руки ненажерливим водіям та тим, хто «кришує» цей вiдверто кримінальний бізнес. Водій з однiєї поїздки може заробляти 400-500 гривень. Тому його жаднiсть надзвичайна. Водій мiжмiського автобуса робить зупинки в селах, на полях, або ж будь-де, де його зупиняють. Причому бере не тiльки пасажирiв, але й купу всіляких передач: посилки, конверти, бандеролі, тощо.


 
Цікаво, що мiжмiськi автобуси на маршрутах з Iвано-Франкiвська  до Рiвного, Вінниці, Києва, що пролягають через Тернопіль, переїжджаючи місто Бучач Тернопільської області, виконують в ньому функції  міського транспортного засобу: беруть пасажирів, яких везуть з одного мікрорайону мiста в інший.


 
В районних центрах по курсу слiдуваня мiжмiського автобуса в касах також продають квитки на цей автобус звісно ж до великих мiст. Проте місця у бiлетах уже не вказують.


 
Уявiть собi нещасних пасажирiв, якi придбали квиток «без мiсця» на переповнений автобус «Iвано-Франківськ –Луцьк» в касi автовокзалу мiста Рогатина й змушенi влазити в пекельний автобус, наповнений пасажирами, що ганяють з села до села. Декотрi з них можуть прихопити з собою поважний вантаж, інколи навіть будiвельнi матеріали й бруднити пасажирiв автобуса цементом чи чимось іншим.


 
Цікаво, що в час посиленої  комп’ютеризації  та телефонiзацiї продавці бiлетiв в районних центрах позбавленi iнформацiї про наявність проданих бiлетiв та вiльних мiсць міжміських автобусів. Та поки автобус буде їхати з Івано-Франківська до Рогатина чи Бучача (годину-півтора), то можна було навіть «есемескою» передати повідомлення чи просто зачитати по мобільному телефону. Зрештою iснують й iншi методи комунiкацiй: факс, електронна пошта, скайп, вже не кажучи про численні онлайни можливості.


 
Співчуваю туристам, а особливо вболівальникам, що матимуть нещастя приїхати до нас на Євро-2012. Купивши квитка по Iнтернету на мiжмiсьткий автобус вони відчують сповна весь жах «маленького українця», якому так «пощастило» з злодійською мiцевою владою.


 
Зрештою, пасажири могли б також усвідомити, що даючи грошi водiю це і корупція і крадіж - адже грошi пiдуть не тiльки в кишеню водiю, але й тим хабарникам автобусної адмiнiстрацiї, якi штовхають його на цей злочинний шлях. Крім того, вiдсутнiсть проданих квитків через касу, свідчить про нерентабельність маршруту. I замість того, щоб пiдприємцi вкадали грошi в розвиток транспорту й відкриття додаткових марштрутів у села та містечка Галичини, пасажири галичани наповняють кишені злодіям та корупціонерам.


 
Але це ще не головна загроза. Пересування пасажирів в переповненому автобусі - це смертельна небезпека на дорозі. Сьогодні маємо стільки аварій на трасах, що міжміський автобус з Івано-Франківська може стати «пекельним» на кожному метрі дороги.
 

 

Василь Хом’як, «ОстроВ»

 

"Фіртка" вже писала раніше про "рядянський сервіс" на новому автовокзалі


13.09.2011 2396 8
Коментарі (8)

tania 2011.09.13, 20:03
мені особисто доводилось їхати рейсом Івано-Франківськ - Шацьк. Я навіть дивуюсь як ми взагалі доїхали, причому на мої численні зауваження водію про те, що це міжобласний рейс оснанній реагував відверто у грубій формі!!! Щоб остаточно незіпсувати соьі відчустку назад до Івано-Франківська ми повертались з пересадкою у Львові вийшло трішки довше зате комфортніше
Да уж 2011.09.13, 20:43
а про євро-2012 це чистісінька правда. а головне що так всюди. оце вже європейські вболівальники ненатішаться країною, оце вже їь повизе.
Ігор Богданович 2011.09.14, 11:58
Я особисто користуюся громадським транспортом вже понад 30 років, і можу з упевненістю сказати, що ми ще безперечно не досягли стандартів Західної Європи, але ж і кошти за проїзд, при фактично одинаковій вартості палива та деталей (основна складова вартості проїзду, оскільки зарплати водії отримують в конвертах), платимо кардинально різні. Що ж до вокзалу то частково можу погодитися, але як людина яка часто їздить Україною (користуюся пільговим проїздом) можу з упевненістю сказати, що наш вокзал один із кращих, і за рівнем сервісу також, як би це не звучало дивно людям, які користуються громадським транспортом рідко. Автобуси безперечно залишають бажати кращого, але ж звідки тому кращому взятися, якщо ми не хочемо платити за проїзд офіційно, а ті гроші, що даємо водію до власника автобуса, який би і мав оновлювати рухомий склад, просто не доходять, а осідають по інших кишенях (в основному водіїв і ДАІшників). Ви тільки подивіться на що перетворили виїзд їз нового автовокзалу по вул. Привокзальній та це ж ще одна станція! Я не розумію чому ми так себе не поважаємо, що за свої гроші, як злодії, ховаємося по дорогах, залітаємо на ходу в автобуси та ще й стоїмо всю дорогу в проході із сумками! То може починати будувати цивілізацію потрібно саме із себе та своєї родини, а вже потім критикувати всіх навкруги. І на сам кінець шановні поважайте себе, поводьтесь як люди, а не як безквиткове стадо, та завжди памятайте, що не можливо за українську ціну отримувати європейський сервіс. Вибачте за довгий відгук, на пенсії багато занять не знайдеш. Щиро надіюсь, що мій відгук стане комусь в нагоді.
Пасажир 2011.09.14, 13:11
Спасибі за статтю! Дуже доречно.
Petya 2011.09.14, 21:58
про автобуси які курсують з івано-франківська в інші міста можна написати багато всякого лайна. алеж давайте подумаєм звідки той селюк водій нахаба взявся із космосу з америкі чи це наш з вами сусід, родич,знайомий.дана поведінка воділ всього це просто наша з вами ментальність от і все.
Танюшка 2011.09.15, 13:45
Читаючи статью, розумієш, ніби ти сам її написав, бо це все правда. Але ці "історії" починаються з кожного з нас, якщо ви не буде платити безпосередньо водієві, він не буде, я не буду платити - тоді все зміниться. І зміни залежать від кожного з нас! Це потрібно усвідомити і зробити!
Nika 2011.09.15, 14:35
Дійсно, ситуація на автостанції із відкриттям нового вокзалу майже не змінила,як брали безбілетників так і беруть дальше.А так виходить, що наші воділи це нахаби яких світ не бачив.Але ви знаєте, точно, на кого вони працюють? А вони працюють самі на себе,утворюють приватного підприємця(2-3 водія які їздять на одному автобусі), платять самі усі податки,збори...ітд , а що реально їм лишається...на пенсію достойну навіть не зароблять. А от якби їх якось обєднали у одне підприємство ,от тоді можна у них щось вимагати:оновлення рухомого складу..ітд.А щодо безбілетників, то я сама так нераз їздила.Між чим вибарати: сидіти і "паритись" чи стояте і теж паритись...не в ціні тут вибір. А стаття написана оригінально і вміло, правда в очі колить...і нас і їх теж.
Леся 2011.09.16, 18:04
Колись були на такі випадки лінійні контролери на дорозі, які мали право штрафувати, як безквиткових пасажирів, так і водія за перевіз безквиткового пасажира, а в за 20 років української історії хтось їх бачив? Може дещо пора згадати і повернути? Бо нашим жадібним перевізникам ніколи не вистачатиме на пальне і запчастини при такій ситуації, скільки б не коштували квитки,і скільки б не напакував водій в автобус безквиткових пасажирів.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

967
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2849
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3485
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3686
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6875 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3870

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5685

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6822 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4741
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5126
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

957
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1827
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3410
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1802
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3706
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3930 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5465