Павло Піскарьов: якщо проект відбудеться - прийдуть і Суперліга, і єврокубки

Формальним приводом до спілкування з головним тренером БК Говерла Павлом Піскарьовим стали плани команди на плей-оф. Втім, розмова з фахівцем вийшла за межі окресленої теми до плей-оф ми уже пробилися.

Залишилося одне відкрите питання: з якого місця ми туди потрапимо – чи це буде з першого, чи з другого. Як досягти цієї мети? Це питання концентрації. Злагоджені дії як у захисті, так і у нападі. Самовіддача, велике бажання – ось і запорука успіху. 

- Говерла є чинним переможцем Вищої ліги. Цього року турнірна таблиця засвідчує, що претендентів на перемогу у чемпіонаті побільшало. Чи став склад учасників чемпіонату України у цьому дивізіоні більш сильним у поточному сезоні?
 - Повторити своє досягнення важче, ніж виграти титул вперше. На нас усі команди налаштовуються, як на чемпіонів. У нас виграти цікаво і престижно. То ж прохідних ігор ми не маємо. А чемпіонат? Поки що не можу стверджувати на всі сто, що рівень учасників підвищився. З тією групою ми не грали. А наша група, я вважаю, трохи ослабла. Тому що Динамо-Одеса додалося – хороший рівень, хороша команда, хороші гравці. Южний (Хімік-2 – ред.) дуже омолодився, Львів (Львівська Політехніка – ред.) зовсім інша команда цього року, у ній переважно молоді гравці. Рівне підтягнулося – це теж плюс. Минулого року усі призери чемпіонату були з нашої групи – ми перші, Львів – другий і Хімік був третій. Отже, наразі важко уособлювати, бо за паралельною групою не слідкую достеменно. Матчі ми дивилися, але не перетиналися.
 
- Якщо поглянути на прізвища ваших найкращих за статистикою гравців, то Коровякову (середня результативність 14,8 – ред.) 30 років, Орленку (7,7 підбирань за гру – ред.) 32 роки, Андрію Калашникову (5,9 передач за гру – ред.) – 28. Усі ці хлопці – з досвідом. У вас команда тримається насамперед на вікових гравцях?
- Я б сказав, у нас є і молодь, і досвічені виконавці. Ми постаралися зберегти своїх лідерів минулорічного сезону, які себе почувають тут, як вдома, їм усе подобається. У нас є такі, як Орленко, Шостуха, Корвяков, Калашников. Це досвідчені. Але у нас є і Кирило Подковиров, і Сергій Старцев – хлопцям по 20-22 роки. Є вихованці, яким по 15-16 років. Вони також отримують свій шанс і свої хвилинки. Ми стараємося виглядати збалансованими, підтягувати молодь. 
 
- Є, звідки черпати резерви?
 - Так, ми створили академію. До цього ми йшли не один рік. На даний момент ми думаємо 16-річних хлопців наступного сезону заявляти у першу лігу. Щоб це був наш дубль, щоб вони грали проти великих гравців, проти сильних гравців, проти людей з досвідом. І набували свого досвіду. Перемога в цьому турнірі буде неважливою, важливо буде отримати багато практики, багато досвіду на такому рівні, щоб перейти з дитячого на дорослий баскетбол. Вони старатимуться, прагнутимуть перемогти у кожній грі. Але як для нас, для керівництва це не найважливіше – важливо, щоб з цих дітей згодом вийшли гравці для Суперліги, Вищої ліги. 
 
- На зустрічі з керівниками клубів Вищої Ліги Президент ФБУ Михайло Бродський зазначав, що команди нижчих дивізіонів мають виконувати свою функцію, готувати гравців для Суперліги, Вищої ліги. Процес навпаки часом йде. У вас є гравці, які згодом зможуть добре проявляти себе у Суперлізі?
 - Так, звичайно. На сьогодні їм тільки по 15-16 років. Їм ще рано туди йти. Але ми йдемо до цього. У нас, скажімо, є три кандидати у збірну України по своїх вікових категоріях. Ми працюємо у тому напрямку, щоб залучати також гравців з інших міст. У нас є такий приклад, коли ми з Тернопільської області взяли хлопчика, Степана Лесика, він поступив до коледжа, грає, допомагає і своїй дитячій команді, а також я залучаю його до тренувань Говерли. І він буквально у нас два місяці, але прогресує досить цікаво. Має усі дані і якщо буде все добре, він матиме гарне майбутнє.
 
- А про тих трьох гравців кілька слів, будь-ласка. 
- Володимир Дроздов грає у збірній U-15, нажаль зараз він травмувався. Брати Тимофійчуки є кандидатами до збірної U-14. Так само Андрій Лонюк, його ОБШ ім. Бєлостєнного залучає на матчі Євроліги, ми відпускаємо. Наприкінці березня він з одеситами поїде на третій тур юнацької Євроліги. Я відпускаю – це досвід.
 
- Можливо ви усією командою, якщо підвищитеся з Вищої ліги до Суперліги, то тоді питання підготовки гравців до вищого дивізіону відпаде само собою. 
- Тоді піраміда будуватиметься далі. Діти, які гратимуть наступного року у першій лізі, переходитимуть до вищої ліги. Ми будемо старатися з часом зберегти прописку у Вищій лізі. І щоб у нас були команди в усіх вікових категоріях ВЮБЛ до Першої ліги, Вищої ліги і закінчуючи вже Суперлігою, закінчуючи країнами Європи, єврокубками, євролігою.
 
- Отже, плани на Суперлігу є?
 - Насамперед, найважливіше – діти. Ми запустили наш проект, якщо він вийде, тоді буде і Суперліга, і усе буде гаразд. Коли будуть свої 50-80% доморощених гравців, тоді тільки залишиться точково посилювати склад, а це зовсім інші витрати. На своїх усеж-таки і люди будуть ходити. Хоча у нас вболівальники такі, що вони ходять і на матчі дитячих команд чемпіонату області, на ВЮБЛ – приходять, підтримують, вболівають. То ж у нас сім’я своєрідна створюється. Просто не все одразу, потрібен час. Щоб гравці росли і в плані віку, і у плані майстерності, досвіду. 
 
- Тобто, на домашніх матчах з Динамо-Одесою Ви не хвилюєтеся, що матимете вболівальницьку підтримку?
- Все буде у нас добре, я впевнений. Ми нічого не вигадуємо, готуємося, як до чергової гри. Всі знають, як ми зіграли там. Маємо у пасиві дві поразки (від Рівного та Динамо-Одеса – ред.), вони були ще до Нового року. 
 
- Одна з поразок була в Одесі.
 - А до цього, у першому матчі, за 20 секунд до кінця програвали -5, а виграли у двох овертаймах.
 
- Отже, вивчили суперника добре.
- Досить непогано. Там дуже хороші гравці, якісні, пограли і у Суперлізі, мають чималий досвід. У них гарний тренер. Тут усе залежатиме від того, хто більше захоче виграти. 
 
за матеріалам ФБУ


15.03.2018 2186
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2773
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6746 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

443
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

911
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413