П’ятірка найуспішніших педагогів Івано-Франківська

 

/data/blog/60284/fcf782fbf29ba41ec92cd6c4f4a06b41.jpeg

 

Постать учителя завжди була в пошані. До нього йшли за порадою, намагалися наслідувати, перейняти досвід, знання. І хоча сьогодні заробітна плата українського вчителя в декілька разів є нижчою від аналогічних доходів європейських колег і одна із найнижчих у світі, попит на професію вчителя не вщухає. Є у цій сфері діяльності і свої фанатики, котрі виховали і дали дорогу в життя не одному поколінню.

Ми вирішили напередодні професійного свята визначити п’ятірку тих учителів, здобутки яких помітні далеко поза межами Івано-Франківська. В основу рейтингу ми брали показники за результатами учнівських предметних олімпіад минулого навчального року.

Щоб навчання стало цікавим, воно повинно відображати довколишній світ, відтворювати власні почуття дитини, відповідати її природньому розвитку. Тоді ці ніжні, чутливі, емоційні, але такі вразливі діти не будуть боятися школи і успішно розвиватимуть свої таланти. Робота вчителів досить складна. Як садівник доглядає молоді саджанці, так і вони допомагають своїм учням тягнутися до світла знань, бо вірять, що вони виростуть мудрими і творчими, здатними утверджувати і примножувати добро. Виховання дитини-школяра – робота відповідальна. І тут важливе все: посмішка, доброзичливий тон, мистецтво спілкування, почуття гумору.

Як експеримент, нам вдалося з’ясувати, що ж насправді думають учні шкіл про учителів. Старшокласники склали свої критерії, за якими вони готові визначати рейтинг педагогів. Отже, старшокласники воліють бачити перед собою вчителя із людськими якостями, неупередженого. Тоді у них може виникнути взаєморозуміння. Особливо школярі прагнуть, щоби їх навчали неупереджені педагоги.

Лише на друге місце вони ставлять розум і цікавість учителя. Сьогоднішнім старшокласникам вже недостатньо інформації, котру вони можуть самотужки почерпнути із підручників. Крім того, підростаюче покоління звертає увагу на вихованість і тактовність вчителя, а також строгість у межах розумного. І звичайно, вчитель для учнів завжди має бути прикладом, ба навіть еталоном, тому вони готові оцінювати зовнішність свого наставника з точки зору позитивності та охайності.

На рівні міського управління освіти не готові конкретно називати тих вчителів, котрі стовідсотково вважаються кращими предметниками, бо тут є чимало достойних людей, котрі працюють майже на одному рівні. Звичайно, можна було б орієнтуватися на конкурс «Вчитель року». Але з об’єктивних причин ми вирішили його не брати до уваги, оскільки у конкурсі беруть участь тільки одиниці педагогів.

Визначитися із п’ятіркою наших переможців було вкрай важко, адже чимало педагогів йдуть нога в ногу – у них є переможці третього та четвертого етапів олімпіад. Пальму першості ми віддали вчительці історії Української гімназії №1 Росині Василівні Іваночко. У її арсеналі досягнень – три переможці третього туру предметних олімпіад, один переможець четвертого всеукраїнського рівня і  одночасно учасник міжнародної олімпіади.
На досить високому рівні в нашому місті викладаються іноземні мови, особливо німецька. Переможцями олімпіади з німецької мови на четвертому рівні стали одразу троє вихованців СШ №5, що вивело їхню вчительку Віту Семенівну Галушку на другу позицію нашого рейтингу.

Стабільно високими показниками можуть пишатися і ті педагоги, котрі сьогодні заслужено посідають третю сходинку нашого топу. Одразу троє вчителів української мови та літератури з Української гімназії №1 займалися підготовкою учнів до всеукраїнського туру олімпіади і мають по одному переможцю. Саме тому ми не могли не відзначити роботу Грицишин Марії Іванівни, Нешпір Наталії Любомирівни та Сидорак Наталії Дмитрівни. На одному рівні із ними відзначаємо і вчителя біології ЗШ №2 Лицура Юрія Миколайовича. Четверту позицію рейтингу посідає знову вчитель Української гімназії №1 Янишин Віктор Михайлович. Свого часу він входив навіть у топ кращих вчителів України. Замикає лідерські позиції рейтингу його колега по навчальному закладу – вчителька математики Мальована Галина Миколаївна.

Сумніватися у тому, що саме в Українській гімназії №1 дають ґрунтовні знання, не варто, адже свого часу, коли тільки створювався цей заклад нового типу, туди відібрали кращих учителів із усього міста. Тепер педагоги всіма своїми потугами доказують, що гімназія насправді варта бути першою, бо їхні вихованці отримують високий рівень знань, достатній для того, аби підкоряти олімпійські вершини навіть на міжнародному рівні. Відрадно також, що звичайні загальноосвітні школи не пасуть задніх у цьому плані і деколи навіть складають здорову конкуренцію гімназії. Саме тому у нашому рейтингу знайшли свої місця вчителі із шкіл №5 та №2.

Дуже важко стовідсотково судити про заслуги вчителя при підготовці учня до зовнішнього незалежного оцінювання, адже чимало випускників шкіл паралельно займаються із репетиторами. Проте в міському управлінні освіти і науки переконують, що того фундаменту знань, котрий отримують учні у школі, вони не зможуть осягнути за один рік підготовки із репетитором.

В основному наші лідери рейтингу – це ті вчителі, чиї імена «на слуху». Саме результат їхньої щоденної роботи дає можливість учням навчальних закладів міста показувати високий рівень знань на всеукраїнських предметних олімпіадах.

 

ТОП-5
1. Іваночко Росина Василівна (УГ №1, історія)
2. Галушка Віта Семенівна (СШ №5, німецька мова)
3. Лицур Юрій Миколайович (ЗШ №2, біологія), Грицишин Марія Іванівна, Нешпір Наталія Любомирівна і Сидорак Наталія Дмитрівна (УГ №1, українська мова і література)
4. Янишин Віктор Михайлович (УГ №1, фізика, астрономія)
5. Мальована Галина Миколаївна (УГ №1, математика)

 

Володимир БОДАК, Західний кур'єр


02.10.2014 1373 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466