По 200 гривень дотації за одну бджолосім’ю можуть отримати пасічники за державною програмою.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.
За словами голови "Спілки пасічників Прикарпаття" Івана Юська, минулого року дотацію з держбюджету отримали понад 1 000 бджолярів області.
Прикарпатець Василь Мануляк займається бджолярством понад 20 років. На трьох пасіках чоловік має 150 вуликів. Василь заробляє на продажу бджолопакетів, різних продуктів бджільництва, зокрема й меду. Однак, каже, через пізню весну цього року отримав на половину менше меду, ніж минулого.
Василь Мануляк розповідає, що працює над пасікою упродовж всього року. З весни до осені доглядає бджіл, а взимку ремонтує вулики та виготовляє дерев‘яні рамки. На обслуговування одного вулика чоловік у рік витрачає приблизно 1 тис грн.
"В середньому рамка коштує приблизно 30 грн. Якщо нам треба поновити по 15 рамок у 30 вуликах, порахуйте, скільки це буде. Це вже приблизно пів тисячі. Це — тільки на рамки. А ще реманент, плюс, якщо треба годувати тим же сиропом чи цукром", — розповідає пасічник.
Василь Мануляк каже, що готує документи, аби отримати дотацію за державною програмою фінансової підтримки сільгосптоваровиробників. Вона діє в Україні другий рік.
Отримати гроші можуть пасічники, які мають від 10 бджолосімей. За одну – з держбюджету виділяють 200 грн. Максимальна сума, яку можна отримати, – 60 тис грн, каже заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Степан Вінтонович, а також розповідає, які документи потрібно для цього подати.
"Пасічник звертається до органу місцевого самоврядування і подає мінімальний пакет документів – копії паспорта, ідентифікаційного коду, паспорта пасіки, реєстрації потужностей пасіки", — каже Степан Вінтонович.
За словами голови громадської організації "Спілка пасічників Прикарпаття" Івана Юська, минулого року дотацію з держбюджету отримали понад 1 000 бджолярів області.
"Допомогу отримали навіть непрофесіонали — любителі — ті, що мають 10-15 бджолосімей. Хоча це не є велика сума. Якщо говорити відверто, для утримання бджіл цього не вистачає", — розповідає Іван Юсько.
Голова "Спілки пасічників Прикарпаття" сподівається, що цього року для отримання дотації більше бджолярів подасть документи, ніж минулоріч. Це, зокрема, змотивує їх зареєструвати пасіки.
"Я знаю, що минулого року багато людей не подавали, бо не вірили, по-перше, що дадуть ці дотації, а, по-друге, і до сьогодні бояться, що прийде держава та обкладе податками їхнє господарство. Тому і не реєструють поки що. Але у всьому цивілізованому світі це відбувається, бо реєстрація обов‘язкова", — каже Іван Юсько.
Подати документи для отримання дотації пасічники можуть до 1 жовтня.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: