Папа: Господь бажає вчинити кожного з нас учасником Свого співчуття

 

/data/blog/114036/4393cfd0b05446231c82470754ec15c3.jpg

 

Милосердя – засіб сопричастя. Такою була тема повчання Папи Франциска з нагоди загальної аудієнції, що відбулася у середу, 17 серпня 2016 р., під час якої він коментував євангельську розповідь про чудо помноження хлібів.

Насамперед, Святіший Отець звернув увагу на рішучість людей, що вирушили за Ісусом. Як розповідає святий Матей, Ісус, довідавшись про загибель святого Івана Христителя, сів до човна та переплив на другий берег озера, шукаючи віддаленого місця. Але люд зрозумів його намір та пішки, обійшовши озеро, випередив Його, тож коли Христос виходив із човна, то «побачив великий натовп, змилосердився над ними та зцілив їхніх недужих».

«Вражає рішучість людей, які бояться залишитися покинутими. Помер харизматичний пророк Іван Христитель, і люд ввіряється Ісусові, на Якого сам Іван вказав словами: “Той, що йде за мною, сильніший від мене”. Тому натовп всюди ходить за Ним, щоби слухати та приносити своїх хворих. І бачивши це, Ісус зворушується. Він не є холодним, Його серце не є холодним. Ісус здатний зворушуватися», – наголосив Наступник святого Петра.

Як зауважив Папа, Ісус, з одного боку, прив’язаний до цього натовпу і не хоче його відіслати геть, але з іншого – потребує самотності, молитви, часу, проведеного з Отцем. Тому дуже часто Він проводив ночі на молитві. А вдень, як це описує святий Матей, Ісус посвятився людям, а Його співчуття «не є просто почуттям», але красномовним виявом «Його бажання бути поруч з нами і нас спасати».

Коли ж прийшов вечір, Ісус стурбований тим, щоби нагодувати цих втомлених та голодних людей. Він «турбується про тих, які йдуть за Ним» та «бажає долучити до цього Своїх учнів». Отож, каже апостолам: «Дайте ви їм їсти», показуючи, що «цих кілька хлібів і рибин, які вони мали, силою віри та молитви могли бути розділеними між усіма людьми».

«Те, що Він учинив, – пояснив Святіший Отець, – є чудом, але – чудом віри, молитви, супроводжуваних співчуттям та любов’ю. Ісус розламав хліб і дав учням, а учні – людям. Вони брали хліб, ламали його і передавали іншим, а хліб не закінчувався… Господь виходить назустріч потребам людей, але хоче вчинити кожного з нас конкретним учасником Свого співчуття».

Далі Наступник святого Петра заохотив слухачів детальніше приглянутися до жестів Ісуса, Який взяв хліби, підвів очі до неба, поблагословив, розламав хліби і дав учням. Можемо зауважити, що це ті самі жести, які Він вчинив під час Тайної Вечері, та які кожен священик чинить, звершуючи Пресвяту Євхаристію.

«Християнська спільнота, – сказав Папа, – народжується та відроджується з цього євхаристійного сопричастя. Тому, жити в сопричасті з Христом є чимось відмінним від того, щоби залишатися пасивними і віддалятися від щоденного життя, а навпаки, це ще більше включає нас у взаємини з людьми нашого часу, аби давати їм конкретний знак Христових милосердя та уваги. Годуючи нас Христом, Пресвята Євхаристія крок-за-кроком також і нас перемінює в Христове тіло та духовну поживу для ближніх. Ісус бажає досягнути всіх, аби всім принести Божу любов. Тому Він вчиняє кожного віруючого служителем милосердя. Отож, Ісус бачить натовп, огортається співчуттям, помножує хліби й те саме чинить у Пресвятій Євхаристії. А ми, віруючі, отримуючи цей хліб, спонукувані Ісусом продовжувати це служіння для інших, з тим самим Ісусовим співчуттям».

Підсумовуючи, Святіший Отець звернув увагу на те, що євангельська розповідь завершується ствердженням, що всі наситилися та зібранням куснів, що залишилися. Це означає, що Ісус нічого не робить наполовину, але якщо прощає та співчуває, то до кінця, «до насичення». Він також показав учням шлях, яким вони повинні йти: «вгамовувати голод народу та утримувати його в єдності», тобто, «бути на служінні життя та сопричастя».

«Отож, просімо в Господа, щоб завжди вчиняв свою Церкву здатною до цього святого служіння, і щоб кожен з нас зміг бути засобом сопричастя в своїй родині, на роботі, в парафії, в товариствах, до яких належить, бути видимим знаком Божого милосердя, що не бажає нікого залишити в самотності й потребі. Щоби, таким чином, запанували сопричастя і мир між людьми та сопричастя людей із Богом, бо це сопричастя є джерелом життя для всіх», – підсумував Папа.

Радіо Ватикану


19.08.2016 1893 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2774
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6747 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413