Острів Бірючий: названо ТОП-5 причин, щоб відвідати відому визначну пам'ятку

Прогулятися величезними пустельними пляжами, викупатися в кришталево чистому Азовському морі й замість людей зустрітися з дикими тваринами та зграями птахів – задля цього і їдуть на Бірючий.

Але чи тільки задля цього? У редакції туристичного медіа-проєкту Кирилівка.Укр розповіли про основні причини, через які варто туди вирушити вже найближчого літа, про це повідомляє Фіртка з посиланням на sobitie.com.ua.

Бірючий – це колишній острів, а сьогодні велика намивна коса в Азовському морі завдовжки 20 км, розташована в Запорізькій області поблизу Кирилівки.

Західна берегова лінія острова має численні бухти та затоки. Уздовж узбережжя є багато озер, у тому числі таких, які влітку, через велику солоність і розмноження мікроводорості Дунанієлла Саліна, мають рожевий колір.

Через острів пролягає перелітний шлях птахів. Навесні та восени біля берегів та на лиманах збираються величезні зграї куликів, чайок, казарок та інших видів, багато з яких на межі зникнення. Островом вільно гуляють лані, лисиці, єнотові собаки. Тому це чудове місце для любителів дикої природи.

П'ять аргументів на користь Бірючого острова

На Бірючому, неподалік початку заповідної частини, є невелика курортна зона. За останні роки тут з'явилося досить сучасного та комфортабельного житла, завдяки чому цей острів перетворився практично на елітне місце відпочинку на узбережжі.

Тому зовсім не дивно, що сьогодні багато туристів прагнуть провести свою літню відпустку саме тут. Адже разом зі зручними номерами вони отримують ще й унікальну природну зону по сусідству, тишу, спокій та усамітнення, яких так не вистачає на території більшості популярних курортів.

Крім того, гостей Бірючого острова чекають:

  • широка прибережна лінія із чистим білим пісочком;
  • чиста вода в морі;
  • незліченна кількість диких тварин, включно з червонокнижними. За годину поїздки тут можна зустріти стада ланей, косуль, оленів, куланів, диких коней, лисиць, сірих чапель, куликів, зграї дельфінів;
  • унікальна природа: степ, лиман, відкрите море, заплави, дюни;
  • мінімальна кількість людей або їхня повна відсутність. Сам острів входить до складу Азово-Сиваського національного природного парку. Тому тут живуть лише охоронці маяка та єгері.

Що ще подивитися на Бірючому?

  • Маяк, який є символом острова. Його збудували в 1878 році для обслуговування Генічеського порту.
  • Старий цвинтар. До кінця 60-х на острові було село. Але море змило 60 відсотків поверхні. Людей переселили до Генічеська. Залишки будівель зрівняли із землею – щоб ніхто сюди точно не повернувся. Цвинтар залишили.
  • Скіфські кургани та кам'яні статуї. Вони нагадують, що тут жили скіфи.
  • Декілька джерел з мінеральною водою. Вода потрапляє на поверхню з підземного прісного озера, розташованого на глибині близько 130 метрів. За складом вона нагадує аналогічні джерела на Арабатській Стрілці.

Як дістатися?

На Бірючий можна потрапити двома шляхами:

  • Морем — для цього необхідно замовити екскурсію на катері з Генічеська. Це близько 18 кілометрів водою по Утлюкському лиману. Найбільше таких прогулянок влаштовують улітку.
  • Суходолом можна дістатися тільки із Запорізької області через Кирилівку. Коса Бірючий Острів розташована в кінці Федотової коси, і щоб до неї доїхати необхідно виїхати з Кирилівки у бік Степка (це приблизно 10 км шляху), а далі ґрунтовою дорогою здолати ще 10 км до першого кордону.

Катер в Генічеську можна знайти шляхом особистої поїздки в район порту, або скориставшись пропозиціями, що масово рекламуються в соціальних мережах. Також у поточному році як точки відправлення були доступні і Генгорка зі Щасливцевим. Звичайна вартість усіх маршрутів - близько 650-700 гривень з особи.

Для подорожі суходолом можна або оселитися в Кирилівці, або винайняти житло на відкритій частині острова, яке можна підібрати на сайтах kirillovka.ks.ua, azov.zp.ua або arabatka.ua.

Екскурсія зазвичай починається о 18:00 год біля першого кордону «Ворота». У цей час усіх охочих зазвичай зустрічають єгері. Потрібно бути на своєму авто, і після зустрічі рухатись у колоні за єгерем.

Нещодавно з'явилися й організовані варіанти поїздок із зустріччю на позашляховику у Кирилівці. Ціни в цьому випадку зазвичай становлять 400-500 гривень з особи.

Слід зазначити, що в цей час зміст екскурсійних програм «по суходолу» і «по воді» істотно відрізняються на користь других, але і їх вартість і час у дорозі теж суттєво відрізняються.


09.11.2021 902
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2773
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3403
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6745 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7592
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4688
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5082
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

442
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

910
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1780
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413