Основні навички, які потрібно закласти в дитину до 10 років

З раннього віку діти починають розбиратися у сучасному високотехнологічному світі, проте через це вони можуть не навчитися звичайним практичним життєвим навичкам.

Так, дослідження компанії AVG Technologies виявило, що 58% 3-5-річних дітей у США можуть легко орієнтуватися у смартфоні, але лише менше одного з шести (15% дітей) можуть зробити собі сніданок. Тому видання Parents опублікувало перелік життєвих навичок, які ви повинні навчити вашого малюка до 10 років, аби він/вона стали самостійними, пише Телеграф.


Що має вміти дитина до 10 років:

Прати одяг

Дуже багато підлітків, коли йдуть до коледжу, не мають ані найменшого поняття, як почистити одяг. Тому не дозволяйте вашій дитині стати однією з них. Почніть навчати свою малечу цьому, коли їй близько 6 років.

Покажіть, як правильно прати одяг, спідню білизну та чистити взуття. Окрім того, варто навчити дитину користуватися пральною машинкою.

Пересаджувати вазони

Багатьох дошкільнят навчають садити насіння квітів чи пересаджувати вазони у класі. Тому краще зробити це заздалегідь і показати дитині це вдома.

Попросіть свою дитину викопати яму та посадити туди розсаду. Також розкажіть, що рослину варто часто поливати водою, аби вона росла.

Загортати подарунки

Ваша дитина до 10 років вже має любити дарувати подарунки, але ж загортати пакунки – це теж весело. Дошкільнята можуть допомогти вирізати папір і наклеїти стрічку навколо подарунка. Повірте ця навичка їй точно буде потрібна в житті.

Написати листа

Малюки можуть продиктувати лист члену сім'ї (а самому доповнити його малюнками), прикріпити штамп і занести його до поштової скриньки. Навчіть дитину старшого віку, як підписати конверт та написати листа: дата, привітання ("Шановний…"), основна частина та підпис.

Готувати легкі страви

Запропонуйте дитині допомогти приготувати собі їжу. Дайте їй певну роботу і розказуйте, що вона повинна робити. Це може бути щось дуже просте. До прикладу, йогурт з фруктами – це хороший перший сніданок.

Навчайте дітей від 5 років і старше, як приготувати канапки та коктейлі. Приблизно у віці від 7 до 8 років ваша дитина може спробувати робити тости або приготувати простий салат. До 10 років діти можуть використовувати плиту чи гриль, але будьте поруч і стежте за безпекою.

Орієнтуватися у просторі

Якщо ви коли-небудь блукали, слідуючи GPS-навігатору, то ви знаєте, чому вміти читати карту дуже важливо. Ці заняття формуватимуть навички навігації вашої дитини:

Полювання за скарбами

Карти здаються нудними, поки ви не використовуєте їх для пошуку скарбів, до прикладу. Сховайте іграшки у своєму дворі, а потім намалюйте простий ескіз, щоб позначити їх розташування. Покажіть вашому три- або чотирирічному малюку, як предмети на карті відповідають об’єктам і нехай він їх знайде.

Попросіть її провести шлях

Зоопарки, музеї та тематичні парки мають різнокольорові карти, які легко читаються. Попросіть свого дошкільника простежити шлях на території та киньте виклик малюку, щоб він перейшов від точки А до точки В, де ви його чекатимете.

Лікувати рани

Навчіть дитину з раннього віку не лякатися, коли він бачить кров. Відволічіть його від болю і покажіть, як зупинити кровотечу і промити рану. Окрім того, можете показати, як помазати пошкоджену частину тіла антибактеріальною маззю та нанести пов'язку.

Прибирати кімнату

Найбільш зручним віком для формування цієї корисної звички є вік від 1,5 до 3 років. Буде добре, якщо прибирання в кімнаті стане, таким собі, ритуалом перед сном чи після занять.

Спочатку варто допомогти малечі з цим. Розділіть з дитиною кімнату на квадрати та прибирайте по квадрату на день, або визначте для кожної речі своє місце.


22.08.2020 6345
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

973
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1986
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2860
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3693
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6884 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3875

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5690

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7643
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2481
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4746
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5131
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

501
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1833
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3416
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1807
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3712
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3936 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5470