Для 55% населення основне джерело доходу — зарплата, для 30% — пенсія. Ще 13% отримують дохід від бізнесу, 6% — соціальні виплати.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група Рейтинг, передає Фіртка.
Зокрема, свій поточний рівень доходу більшість оцінили як низький (36%) або нижче середнього (36%). Як середній — 31%. Лише 8% оцінили свій дохід вище середнього чи як високий.
Чверть зазначили, що їх задовольнив би щомісячний дохід до 10 тисяч гривень. Водночас стільки ж (22%) відповіли, що потребують дохід понад 30 тисяч на місяць.
Решта озвучили проміжні суми: 14% — назвали 11-15 тисяч, 18% - 16-20 тисяч, 8% — 21-25 тисяч, 11% — 26-30 тисяч. Чим нижчий дохід, тим меншу суму називають бажаною.
Помітно менший бажаний дохід називали жінки. Зокрема найнижчі запити у старших жінок — з них більшість влаштувала б сума до 10 тисяч. А найвищі запити до заробітку у чоловіків середнього й молодшого віку, а також мешканців столиці.
Нагадаємо, в Україні провели опитування про рівень та динаміку добробуту родини. До найбідніших – тих, кому не вистачає грошей навіть на їжу — зараховують себе 14,1% респондентів.
Якщо говорити про очікування на найближчий рік, то простежується відсутність оптимізму – лише 20,7% вважають, що через рік вони/родина будуть жити краще. Ще 22,6% очікують, що нічого не зміниться. Водночас на погіршення очікують 31,3% респондентів.
Крім цього, 25,4% не змогли оцінити, як може через рік змінитися для них ситуація.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Середня зарплата в Україні: у яких областях найбільше платять
Ринок праці у жовтні: найоплачуваніші професії та середня зарплатня
На скільки зросла зарплатня ІТ-спеціалістів в Івано-Франківську (ОПИТУВАННЯ)
Ринок праці 2021: відомо, як в Україні за рік змінилась ситуація з вакансіями та зарплатами
Середня зарплатня на Івано-Франківщині: на скільки зросла та у яких галузях найбільше платять