Вступ України до НАТО підтримує майже половина українців.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) в червні, передає Фіртка.
Зокрема, якби референдум із питання, чи вступати Україні до НАТО, відбувався червні цього року, 48% опитаних вказали, що вони проголосували б за вступ України до НАТО, 24% - проти; решта (28%) не визначилися, або не стали б брати участь у такому референдумі.
Тож, якби референдум щодо вступу України до НАТО проводився у червні 2021 року, і у голосуванні взяли участь усі ті, хто визначився зі своїм вибором, явка становила б близько 72%, а голоси учасників розділилися б таким чином: 66% голосів - за вступ України до НАТО, 34% - проти.
читайте також: Вступ України до ЄС підтримують 70% мешканців Західної України (ОПИТУВАННЯ)
Зауважимо, що у питанні вступу до НАТО немає регіональної згоди. Найбільшою мірою вступ до НАТО підтримують жителі західних та центральних областей. Зокрема, в західному регіоні за вступ до НАТО проголосували б 66%, в центральному регіоні - 53%. В південних областях вступ до НАТО підтримують 34%, проти – 35%. На Сході більшість (47%) виступають проти вступу України до НАТО, 25% - за.
Додамо, що протягом останніх двох років готовність проголосувати за вступ до НАТО дещо посилилася: частка жителів країни, які висловили готовність проголосувати за вступ до НАТО, зросла із 40% у 2019 році до 48% у 2021 році.
Зазначимо, статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%.
Читайте також:
Більшість мешканців західних областей проти приєднання України до Митного Союзу (ОПИТУВАННЯ)
Більшість українців не хочуть, щоб Зеленський балотувався на другий термін
Нажаль пізно уже. Після зради Германією загально-єропейського інтересу заради вигідної торгівлі з агресором Росією по Північному потоку 2 сумнівною є готовність НАТО захищатись колективно. В НАТО вступати треба було раніше осучаснювати свою армію. Тепер лише ядерна зброя врятує. Надій на міжнародні домовленості і принципи більше немає. Обєднуватись зі Східною Європою - справжнім ЄС, які ще вірні принципам прав людини і свободам бо знають ціну.