В Україні 54% опитаних відповіли, що зовсім не мають заощаджень,19% — що їм би вистачило грошей на один місяць.
Такими є дані опитування, яке провів сайт Work.ua, передає Фіртка.
Водночас 15% — мають накопичення на два-чотири місяці та 11% — на пів року чи більше.
Так, найпоширеніша причина, з якої українці не заощаджують, — недостатній рівень доходів. Про це заявили 68% респондентів.
Водночас 11% відповіли, що їм нічого не заважає відкладати, бо заощадження є. Виплачування кредиту заважає 9% опитаних, а 6% — не контролюють витрати та роблять спонтанні покупки.
Відсутність знань, як відкладати гроші, назвали причиною 3% українців. Нестача чіткої мотивації та цілі заважає 2%.
Також, згідно з результатами опитування, заощаджувати найчастіше починають у 18-21 років. Так відповіли 45% респондентів. У 22-25 років відкладати гроші почали 20%, 14% — у 26-30 років, 11% — у 31-39 років і найменше заощаджувати розпочинають у 40+ — 5%, та в 50+ — 4%.
Зауважимо, що 87% українців стверджують, що їх турбує відсутність накопичень. А 9% — не хвилюються, бо у разі чого, щось вигадають. 3% респондентів нічого не відклали й почуваються спокійно з цього приводу.
На що заощаджують українці?
У більшості заощадження робляться «про всяк випадок». Так відповіли 26% респондентів. На нерухомість відкладають 18%, на важливі покупки по типу пральної машини, холодильника чи ноутбука — 17%.
Заощаджують заради подорожей 10%, а на навчання своїх дітей — 9%. Збирають на транспортний засіб 8%, а на власне навчання — 7%. І останнє, гроші на пенсію відкладають 5% опитаних.
Нагадаємо, що загалом середня номінальна заробітна плата у 2021 році хоча й зросла, проте реальні заробітки українців майже не змінилися, враховуючи рівень інфляції.
Додамо, що у 52% опитаних українців у 2021 році погіршився фінансовий стан.
Крім того, відомо, скільки роботодавців планують підвищити зарплати у 2022 році.
До слова, для 84,8% українців найважливішим критерієм під час вибору роботи є рівень заробітної плати. Менш важливими для опитаних є страхування, оплата навчання, компенсація проїзду, бонуси та цікаві завдання.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ринок робітничих професій в Україні: найбільш популярні сфери та оплата праці