93% опитаних українців вважають, що тарифи на електроенергію, газ та тепло для населення є завищеними, лише 3% вважають їх оптимальними, а 0,4% ˗ заниженими.
Про це свідчать результати дослідження, яке провів Центр Разумкова з 5 по 9 березня 2021 року, інформує Фіртка.
"Переважна більшість (93%) громадян України вважають, що тарифи на електроенергію, газ та тепло для населення є завищеними. Лише 3% вважають їх оптимальними, а 0,4% — заниженими. Чим нижчим є рівень добробуту респондентів, тим частіше вони їх вважають завищеними — частка таких зростає від 81% серед тих, хто відповів, що загалом живе забезпечено, до 95% серед представників найбідніших прошарків.
Найчастіше основну відповідальність за зростання комунальних тарифів громадяни покладають на Уряд країни (таку відповідь дали 29% опитаних) та Президента України (24%). Ще 13% покладають відповідальність на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, 9,5% — на Верховну Раду України, 7% — на енергетичні компанії, 6% — на компанії, що надають комунальні послуги, 5% — на НАК «Нафтогаз України»", - йдеться у повідомленні.
Особливо часто відповідальність на Президента країни за зростання комунальних тарифів покладають представники електорату опозиційних партій. Так, серед тих, хто на парламентських виборах має намір голосувати за партію «Опозиційна платформа — За життя», відповідальність на Президента покладають 31%, за партію «Європейська солідарність» — 31%, за ВО «Батьківщина» — 27%, тоді як серед представників електорату партії «Слуга народу» — лише 14%.
Чим нижчим є рівень добробуту респондентів, тим частіше вони покладають відповідальність за зростання комунальних тарифів на Президента країни (частка таких зростає від 22% серед тих, хто відповів, що загалом живе забезпечено, до 33% серед тих, хто відповів, що їхній родині не вистачає грошей навіть на необхідні продукти) та на Уряд (відповідно 25% і 36%). Зі зниженням рівня добробуту знижується частка тих, хто покладає відповідальність на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (відповідно 18% і 4%) та на компанії, що надають комунальні послуги (відповідно 14,5% і 3%).
Найчастіше респонденти вважають, що справедливі тарифи на електроенергію, газ і тепло насамперед повинні забезпечувати Уряд (31%) та Президент (28%). Ще 20% називають Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 11% — Верховну Раду України. Лише 3% дотримуються думки, що ніхто не повинен цим опікуватися, і тарифи повинні формуватися за законами ринку.
Чим вищим є рівень добробуту респондентів, тим частіше вони вважають, що справедливі тарифи на електроенергію, газ і тепло насамперед повинна забезпечувати Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (частка таких зростає від 11% серед тих, хто відповів, що їхній родині не вистачає грошей навіть на необхідні продукти, до 26,5% серед тих, хто відповів, що живе забезпечено), і знижується частка тих, хто вважає це обов’язком Президента країни (відповідно 37% і 22%).